Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencja Moody's ocenia wpływ "afery taśmowej" na gospodarkę

0
Podziel się:

- To przejściowy szok dla politycznej stabilności Polski - komentują analitycy.

Agencja Moody's ocenia wpływ "afery taśmowej" na gospodarkę
(EmirMemedovski/iStockphoto)
bETAtHGZ

Ujawnione przez tygodnik _ Wprost _ nagrania to przejściowy szok dla politycznej stabilności Polski, z którym jednak solidne ramy instytucjonalne państwa powinny sobie poradzić, nawet w razie zmian na kluczowych stanowiskach - ocenia agencja ratingowa Moody's.

_ - Sądzimy, że ujawnienie zapisu rozmowy stanowi przejściowy szok dla politycznej stabilności, ale zapewne nie zaszkodzi umacniającemu się ożywieniu gospodarczemu _ - napisano w komentarzu Moody's, datowanym na 19 czerwca.

_ - Co więcej, przy wysokim stopniu wiarygodności i przewidywalności prowadzonej polityki, solidne ramy instytucjonalne Polski są w stanie poradzić sobie z szokami politycznymi czy potencjalnymi zmianami na kluczowych stanowiskach _ - dodano.

bETAtHHb

Tygodnik _ Wprost _ upublicznił nagrania, na których słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS. Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bETAtHHC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)