Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje Empik Media & Fashion będą wycofane z giełdy

4
Podziel się:

Od 22 lipca handel akcjami jest zawieszony.

Akcje Empik Media & Fashion będą wycofane z giełdy
(Magic Madzik / Flickr (CC BY 2.0))

Akcjonariusze Empik Media & Fashion zdecydowali o wycofaniu spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 22 lipca handel akcjami jest zawieszony.

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki postanawia znieść dematerializację wszystkich akcji, tj. 105 mln 656 tys. 378 akcji zwykłych na okaziciela będących przedmiotem obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez giełdę" - czytamy w uchwale EMF.

Walne zgromadzenie upoważniło tym samym zarząd do złożenia do KNF wniosku o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu oraz podjęcia wszystkich czynności niezbędnych do wycofania ich z obrotu.

Niemal wszystkie udziały są już i tak w rękach tzw. Porozumienie głównych akcjonariuszy grupy Empik Media & Fashion. Należą do niego: Krockella, Penta Investments Limited, Bookzz Holdings Limited, EMF Holding 2 B.V., Marek Ondrejka, Krockella Limited oraz EMF Holding 4 B.V.

Obrót akcjami EMF jest niemożliwy od 22 lipca, kiedy to doszło do zawieszenia handlu przez władze giełdy. Miało to związek z przeprowadzeniem procesu przymusowego wykupu udziałów przez większościowego właściciela.

Wezwanie ogłosiła spółka Krockella s.r.o. Chciała odkupić pozostałe w rękach drobnych inwestorów 1 mln 368 tys. 994 akcji, stanowiących 1,3 proc. kapitału zakładowego. Za jedną sztukę płaciła po 4,35 zł - o 18 groszy więcej niż cena, po której po raz ostatni zawarto transakcję na giełdzie.

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii media, rozrywka, lifestyle, artykuły dziecięce, odzież, obuwie, kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion jako spółka holdingowa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
vox15
7 lat temu
Tropikalni wynosza się do siebie
kibic
7 lat temu
Znowu jakies oszustwo !
Artur
7 lat temu
Czy może mi ktoś napisać, dlaczego w Empiku jest tak drogo?
Karol 1952
7 lat temu
Tak się pierze pieniądze !