Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcje GPW po 43 zł

0
Podziel się:

Cena maksymalna po jakiej będą sprzedawane akcje GPW wynosi 43 zł.

Akcje GPW po 43 zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Aktualizacja, godz. 15.17

*Cena maksymalna po jakiej będą sprzedawane akcje GPW została ustalona na 43 zł. Inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje od najbliższego poniedziałku do środy 27 października. Debiut spółki zaplanowano na 9 listopada. *_ KNF zatwierdziła aneks do prospektu zawierający cenę maksymalną, po której zapisy składać będą inwestorzy indywidualni. Wynosi ona 43 zł. Może się zdarzyć, że inwestorzy finansowi mogą płacić więcej _ - powiedział Grad na konferencji prasowej w Rzeszowie.

Jak wynika z prospektu emisyjnego opublikowanego właśnie na stronie GPW, inwestor indywidualny będzie mógł zapisać się minimalnie na 10, a maksymalnie na 100 akcji GPW. W sumie drobni gracze podzielą między siebie od 25 do 30 procent akcji oferowanych w sprzedaży.

Na duże zainteresowanie inwestorów ofertą akcji Giełdy Papierów Wartościowych liczy minister skarbu Aleksander Grad. - _ Myślę, że zainteresowanie Giełdą będzie duże, tym bardziej, że taka oferta w Polsce już się nie powtórzy, bo to jest bardzo atrakcyjna oferta, a poza tym już drugi raz nie będziemy wprowadzać Giełdy na giełdę _- powiedział.

Cena maksymalna jeszcze dzisiaj?

Minister poinformował także, że dziś do Komisji Nadzoru Finansowego trafi aneks do prospektu GPW, zawierający cenę maksymalną.

- _ Wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego z aneksem do prospektu emisyjnego, w którym będzie podana cena maksymalna wpłynie w ciągu najbliższej godziny. Już teraz od KNF będzie zależało, czy decyzja będzie w dniu dzisiejszym, wszystko wskazuje, że tak może być _ - powiedział Grad.

Debiut 9 listopada

Akcje zostaną przydzielone 4 listopada, a znajdą się na rachunkach inwestorów indywidualnych dzień później. Debiut GPW na giełdzie ma nastąpić 9 listopada.

W prospekcie emisyjnym można znaleźć również zapis o przewidywanej opcji stabilizacyjnej, która podobnie jak w przypadku oferty Tauronu ma stabilizować kurs akcji.

Emisja bez inwestorów branżowych?

Ministerstwo Skarbu Państwa nie przewiduje objęcia akcji w ofercie GPW przez inwestorów branżowych. - _ W tej strukturze oferty, którą przewidzieliśmy mamy inwestorów finansowych. Nie przewidujemy inwestorów branżowych _ - powiedział Grad.

- _ Był czas, kiedy próbowaliśmy wyłonić inwestora dla Giełdy, postawiliśmy wtedy twarde warunki. Teraz nie widzę powodu, dla którego inna giełda miałaby obejmować papiery GPW w tym procesie _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t25667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;dadza;zarobic;pod;warunkiem;,236,0,690668.html) Akcje GPW dadzą zarobić. Pod warunkiem... Na godziwy zysk będzie można liczyć, jeżeli jeden papier spółki kierowanej przez Ludwika Sobolewskiego będzie kosztował mniej niż 40 złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t20497.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/jest;harmonogram;oferty;publicznej;gpw,71,0,692551.html) Jest harmonogram oferty publicznej GPW Skarb Państwa oferuje do sprzedaży 26,79 mln akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)