Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje na GPW. Oto, czego spodziewają się inwestorzy

0
Podziel się:

51,7 proc. inwestorów indywidualnych spodziewa się, iż w najbliższych sześciu miesiącach trend na GPW będzie pozytywny.

Akcje na GPW. Oto, czego spodziewają się inwestorzy
(Emily2k/Dreamstime.com)
bEEhHbrF

Indeks Nastrojów Inwestorów wskazuje, że 51,7 proc. inwestorów indywidualnych spodziewa się, iż w najbliższych sześciu miesiącach trend na GPW będzie pozytywny.

W poprzednim badaniu wzrostów spodziewało się 58,2 procent ankietowanych, podało Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII), które prowadzi badanie.

Dominacji trendu spadkowego spodziewa się 24,7 proc. inwestorów, którzy wzięli udział w ankiecie. Przed tygodniem było to 14,7 procent ankietowanych.

bEEhHbrH

W badaniu wzięło udział
ponad 350 inwestorów.

- _ Nasz wskaźnik sentymentu po raz kolejny okazał się być bardzo dobry w wyprzedzaniu ruchów na rynku. Ponownie jego kontrariański charakter wskazał inwestorom najlepszą strategię. Przewaga byków istotnie zmalała w porównaniu z ubiegłym tygodniem - spadek o 16,5 pkt. proc. do poziomu 27 punktów _- napisano w komentarzu do wyników ankiety.

- _ W odniesieniu do danych makro znów zadziałało słynne określenie 'kupuj plotki i sprzedawać fakty'. Historia lubi się powtarzać, jednak ile można trwać w atmosferze strachu mieszającego się z euforią? Czy to się kiedykolwiek zmieni? _ - dodano.

Porównuj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEEhHbsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)