Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje PKO BP na sprzedaż. Rząd dostanie miliardy

0
Podziel się:

Skarb Państwa ma 33,39 proc. walorów największego polskiego banku.

Akcje PKO BP na sprzedaż. Rząd dostanie miliardy
(Reporter Poland)

BGK i Skarb Państwa wystawiły na sprzedaż łącznie 11,75 proc. akcji PKO BP, które sprzedają w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu. Zakończenie budowy księgi popytu spodziewane jest w środę - poinformowało źródło rynkowe.

_ BGK rozpoczął sprzedaż 11,75 proc. akcji PKO BP, czyli około 147 mln sztuk akcji w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB). Książki już zostały otwarte. Transakcja powinna zakończyć się jutro _ - powiedziało źródło.

Pakiet akcji PKO BP sprzedawany przez BGK i Skarb Państwa, według kursu z wtorkowego zamknięcia, wart jest około 5,19 mld zł.

PKO Bank Polski jest największym i jednym z najstarszych banków w Polsce. Zatrudnia ponad 27 tys. pracowników oraz dysponuje największą siecią sprzedaży w Polsce. Składa się na nią ponad 1100 oddziałów oraz ponad 1200 agencji.

Skarb Państwa posiada akcje PKO BP uprawniające do wykonywania 33,39 proc. głosów, a BGK ma akcje, które uprawniają do 10,25 proc. głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ruszył etap wielkiej prywatyzacji. Sprawdź, czy zarobisz na tej spółce Akcje banku kierowanego przez Zbigniewa Jagiełłę powinny pójść mocno w górę.
Akcje PKO BP za niemal 3 mld zł na sprzedaż MSP zamierza sprzedać 90 mln akcji PKO BP za równowartość 880 mln dolarów - poinformowała agencja Bloomberg.
Resort skarbu chce sprzedać akcje PKO i PZU Ministerstwo Skarbu Państwa planuje dalszą prywatyzację pięciu spółek z branży finansowej.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)