Notowania

grupa azoty
02.11.2014 21:19

Akcjonariat Grupy Azoty. 10 procent głosów jest na Cyprze

Firma należąca do rosyjskiego biznesmana przekazała akcje do swojej spółki zależnej - Rainbee Holding, która wcześniej nie miała, ani pośrednio ani bezpośrednio, żadnej akcji Azotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Grupy Azoty)

Norica Holding przeniosła około 9,9 proc. głosów na WZ Grupy Azoty na swój podmiot zależny zarejestrowany na Cyprze - Rainbee Holdings Limited. W wyniku transakcji stan posiadania W. M. Kantora i jego spółek zależnych nie zmienił się i wynosi dalej pośrednio 20,0026 proc. głosów na WZ Grupy Azoty.

_ Grupa Azoty SA w dniu 31 października 2014 r. otrzymała informację od akcjonariuszy Norica Holding S.a r.l. i Rainbbee Holdings Limited o transakcji wewnątrzgrupowej. W wyniku transakcji stan posiadania Pana Wiaczesława Mosze Kantora, podmiotu dominującego i jego spółek zależnych (kolejno Subero, Acron, TrustService oraz Norica Holding) nie zmienił się i wynosi on dalej pośrednio 20,0026 proc. głosów na WZ Grupy Azoty SA _ - podała Grupa Azoty we wczorajszym komunikacie prasowym wydanym po opublikowaniu raportów bieżących w sprawie transakcji.

_ W wyniku transakcji Norica Holding przeniosła część swojego pakietu akcji Grupy Azoty SA (to jest 9.820.352 akcji stanowiących 9,8999 proc. głosów na walnym zgromadzeniu) na swój podmiot zależny zarejestrowany na Cyprze - Rainbee Holdings Limited. Akcje Grupy Azoty SA zostały wniesione jako wkład niepieniężny na podwyższenie kapitału zakładowego Rainbee Holding Limited _ - poinformował cytowany w komunikacie wiceprezes Grupy Azoty Andrzej Skolimowski.

Przed transakcją spółka zależna od Norica Holding - Rainbee Holding nie posiadała, ani pośrednio ani bezpośrednio, żadnej akcji spółki.

Norica Holding bezpośrednio i poprzez podmiot bezpośrednio zależny Rainbee Holding dalej posiada 19.841.700 akcji stanowiących 20,0026 proc. wszystkich akcji spółki Grupa Azoty. W wyniku tej transakcji bezpośrednio Norica Holding posiada obecnie 10.021.348 akcji spółki stanowiących 10,1026 proc. wszystkich akcji spółki Grupa Azoty.

W skład Grupy Azoty wchodzą m.in. notowane na warszawskiej giełdzie Zakłady Azotowe w Puławach, Zakłady Chemiczne w Policach, a także nienotowane na giełdzie Zakłady Azotowe w Kędzierzynie.

Tagi: grupa azoty, att, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz