Notowania

lentex
09-07-2014 (12:58)

Akcjonariusz Novity chce wielomilionowej dywidendy

Finveco, które kontroluje 21,6 procent akcji Novity wnioskuje o wypłatę dywidendy nadzwyczajnej w kwocie 21,325 mln zł, czyli 8,53 zł na akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Finveco, które kontroluje 21,6 procent akcji Novity wnioskuje o wypłatę dywidendy nadzwyczajnej w kwocie 21,325 mln zł, czyli 8,53 zł na akcję - podała spółka w treści uchwał zgłoszonych przez Finveco na NWZ 30 lipca.

Wypłata dywidendy nadzwyczajnej miałaby się odbyć m.in. w związku z wyłonieniem się w wyniku ogłoszonego wezwania na sprzedaż akcji Novity inwestora strategicznego, który _ zgodnie ze składanymi deklaracjami _ jest gotowy zapewnić wsparcie w realizacji planów rozwojowych Novity.

Środki na wypłatę dywidendy miałyby pochodzić z rezerwowego funduszu dywidendowego i z kapitału zapasowego utworzonego z zysków osiągniętych w latach ubiegłych.

Proponowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 14 sierpnia. Wypłata miałaby nastąpić w dwóch ratach - 4,53 zł na akcję 28 sierpnia oraz 4 zł na akcję 28 listopada.

Finveco już w czerwcu, w odpowiedzi na wezwanie Lentexu, zaproponowało wypłatę w formie nadzwyczajnej 14,375 mln zł dywidendy, czyli 5,75 zł na akcję. Chciało tym samym zapobiec przejęciu Novity określając je jako _ wrogie _.

W maju NWZ Novity zdecydowało o wypłacie dywidendy nadzwyczajnej w wysokości ponad 5 mln zł, tj. 2,03 zł na akcję. Z kolei ZWZ nie podjęło w czerwcu uchwały w sprawie wypłaty 2 zł dywidendy na akcję, tym samym spełniony został warunek wezwania ogłoszonego przez Lentex.

Lentex w wyniku wezwania kupił 739.652 akcje Novity i w konsekwencji ma 62,59 proc. udziału w kapitale zakładowym i w ogólnej liczbie głosów na walnym spółki.

Finveco, podmiot zależny od Janusza Piczaka, ma 21,6 proc. akcji i głosów na WZ spółki. Spółka odpowiedziała na wezwanie Lenteksu, mimo że uważała cenę z wezwania za niższą od wartości godziwej. Finveco wcześniej miało 33 proc. akcji Novity.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: lentex, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz