Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ambitne planu Techmexu

0
Podziel się:

Techmex, lider na rynku sprzedaży komputerów przenośnych, chce w 2006 roku zwiększyć udział w tym rynku do ponad 27 proc. z 20 proc. na koniec 2004 roku.

Techmex, lider na rynku sprzedaży komputerów przenośnych, chce w 2006 roku zwiększyć udział w tym rynku do ponad 27 proc. z 20 proc. na koniec 2004 roku. W osiągnięciu tego celu firmie ma pomóc wprowadzenie na rynek komputerów przenośnych oferowanych pod jej własną marką.

"W ubiegłym roku blisko 20 proc. wszystkich sprzedanych w Polsce komputerów przenośnych było zasługą Techmeksu. W 2006 roku chcemy, żeby nasz udział w tym rynku przekroczył 27 proc." - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Joanna Pisarczyk, dyrektor zespołu urządzeń przenośnych w Techmeksie.

"Rynek komputerów przenośnych bardzo prężnie się rozwija. W pierwszym półroczu tego roku wzrost sięgnął 100 proc." - dodała.

Według niej, w tym roku w Polsce liczba sprzedanych komputerów przenośnych wzrośnie i będzie w granicach 350-450 tys. podczas, gdy w 2004 roku sprzedano 260 tys. sztuk.

Pisarczyk ocenia, że wzrost sprzedaży komputerów przenośnych w Polsce jest efektem m.in. spadku cen tej kategorii produktów o 15-20 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

"To sprawia, że przedsiębiorcy chętniej inwestują w komputery przenośne, a poza tym przybywa w Polsce pracowników mobilnych" - powiedziała dyrektor.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele firmy poinformowali o poszerzeniu oferty handlowej poprzez wprowadzenie do niej komputerów przenośnych pod marką Techmex.

Firma zakłada bowiem w swoich głównych kierunkach rozwoju nie tylko rozwój na rynku informacji przestrzennej GIS, na co pozyskała ona w ubiegłym roku środki z emisji akcji, ale także m.in. poszerzanie oferty rozwiązań mobilnych.

Dyrektor handlowy Techmeksu Zbigniew Wilczyński poinformował, że firma będzie chciała, żeby w ciągu 12 miesięcy sprzedaż komputerów przenośnych oferowanych pod własną marką stanowiła przynajmniej 2 proc. całego rynku sprzedaży komputerów przenośnych w Polsce.

Komputery oferowane pod marką Techmex są produkowane w Chinach.

Wilczyński zapowiedział, że firma będzie chciała wprowadzić na rynek kolejne modele komputerów przenośnych pod własną marką, a także inne produkty mobilne pod marką Techmex.

giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)