Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ambitne plany Żywca

0
Podziel się:

Grupa Żywiec w ciągu trzech lat chce zwiększyć udział w krajowym rynku piwa z 37 proc. obecnie do około 40 proc. - poinformował w czwartek prezes spółki Nico Nusmeier. Dodał, że w 2005 roku możliwa jest wypłata przez spółkę dywidendy w wysokości 20 zł.

"Chcielibyśmy spróbować w ciągu trzech lat dojść do 40 proc. udziału w rynku" - poinformował prezes.

Nusmeier spodziewa się, że w najbliższych latach rynek piwa w Polsce będzie rósł w tempie około 2-3 proc. rocznie. Zapowiedział jednocześnie, że grupa chce rozwijać się w szybszym tempie niż rynek.

W przyszłym roku grupa zamierza zainwestować około 300 mln zł.

Spółka zapowiada też, że chce podtrzymać obecną politykę wypłacania dywidendy.

"Obecne wyniki finansowe wskazują, że są szanse, iż zarząd zaproponuje w przyszłym roku podobną kwotę na dywidendę, co w tym roku" - powiedział Nusmeier.

Z zysku za 2003 rok spółka wypłaciła 20 zł dywidendy na jedną akcję.

Nusmeier poinformował, że konsolidacja z Brau Union Polska zostanie zakończona w kwietniu przyszłego roku.

W czwartek spółka uruchomiła nową warzelnię w ramach modernizacji browaru w Warce. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 40 mln euro.

Grupa Żywiec spodziewa się zachowania podobnej dynamiki wzrostu zysku netto w drugim półroczu 2004 jak w pierwszych sześciu miesiącach, kiedy to zysk netto wzrósł o 33 proc.

Zysk netto grupy w pierwszym półroczu wzrósł do 134 mln zł, zysk operacyjny zwiększył się o 9 proc., do 171 mln zł, a sprzedaż wzrosła o 17 proc., do 1,73 mld zł.

W porównaniu do analogicznego okresu 2003 roku eksport piwa produkowanego przez grupę Żywiec wzrósł o 50 proc.

Grupa jest największym eksporterem piwa w Polsce. Liderem, jeśli chodzi o sprzedaż zagraniczną, jest marka Żywiec. Jej eksport stanowi ponad połowę całej sprzedaży zagranicznej piwa z Polski.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)