Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AmRest szacuje wysokość inwestycji

0
Podziel się:

Nakłady inwestycyjne spółki w 2013 roku mają wynieść około 375 mln złotych.

AmRest szacuje wysokość inwestycji
(Emily2k/Dreamstime)
bECCpFiZ

Grupa AmRest wyda w tym roku na inwestycje ok. 375 mln zł wobec 400 mln zł planowanych wcześniej. Podtrzymuje, że otworzy w tym roku blisko 100 nowych restauracji - poinformowali przedstawiciele spółki podczas telekonferencji.

_ - Nasz tegoroczny CAPEX wyniesie ok. 375 mln zł, trochę mniej niż planowaliśmy _ - powiedział Mark Chandler, członek zarządu ds. finansowych. Wcześniej AmRest zakładał, że inwestycje pochłoną w tym roku 400 mln zł.

Spółka planuje otworzyć w tym roku blisko 100 restauracji. Od początku roku otwarto 72 lokale, z czego 37 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, 7 w Rosji i 26 restauracji la Tagliatella. AmRest widzi oznaki poprawy na wszystkich rynkach i z optymizmem patrzy w przyszłość.

bECCpFjb

_ - Z kwartału na kwartał z coraz większym optymizmem patrzymy w przyszłość, sytuacja makro się poprawia i jesteśmy coraz bardziej przekonani, że ta poprawa w gospodarce się utrzyma _ - powiedział Wojciech Mroczyński, członek zarządu AmRestu.

AmRest kontynuuje testy restauracji La Tagliatella na nowych rynkach._ - Wstrzymujemy dodatkowe inwestycje do czasu aż będziemy pewni, że mamy dobry model biznesowy. Decyzja co do dalszych inwestycji i wybranych rynków możliwa będzie nie wcześniej niż w pierwszej połowie przyszłego roku _ - powiedział Mroczyński.

Po trzech kwartałach grupa AmRest ma 1,97 mld zł przychodów, 38,2 mln zł zysku operacyjnego i prawie 50,4 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.

bECCpFjC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)