Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Analitycy lepiej oceniają akcje Stalproduktu

0
Podziel się:

Analitycy Millennium DM obniżyli cenę docelową dla akcji Stalproduktu do 219,4 zł z 288,1 zł poprzednio oraz podnieśli rekomendację spółki do redukuj ze sprzedaj.

Analitycy lepiej oceniają akcje Stalproduktu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 3 marca, obniżyli cenę docelową dla akcji Stalproduktu do 219,4 zł z 288,1 zł poprzednio oraz podnieśli rekomendację spółki do _ redukuj _ ze _ sprzedaj _. Raport został wydany przy cenie akcji Stalproduktu na poziomie 260 zł, a w środę około godziny 12 za walory spółki płacono 256,4 zł.

_ Stalprodukt osiągnął w IV kwartale zaledwie 13,2 mln zł zysku netto. Był to wynik o 76 proc. gorszy niż rok wcześniej, a także gorszy od słabego III kwartału oraz poniżej naszych oczekiwań na poziomie 20,7 mln zł. Ceny blachy transformatorowej dalej spadały (do poziomu poniżej 1600 EUR/t), a nie najlepsze wolumeny (21 tys. ton) świadczą, że popyt na produkt nie był wysoki _ - napisano w raporcie.

_ W związku z dalszymi spadkami cen blachy obniżamy nasz prognozowany zysk netto na 2011 rok ze 154 mln zł do 90 mln zł. Spółka jest więc notowana przy mało zachęcającym C/Z na poziomie 19,4. Negatywnie też oceniamy prawdopodobny brak dywidendy w tym roku _ - dodano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)