Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy obawiają się o przyszłość Grajewa

0
Podziel się:

Analitycy DM PKO BP obniżyli rekomendację dla spółki Pfleiderer Grajewo. W inwestycji w firmę widzą więcej ryzyk niż pozytywów.

Analitycy obawiają się o przyszłość Grajewa
(Materialy Publikator)

*Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP obniżyli rekomendację dla spółki Pfleiderer Grajewo do _ redukuj _ z _ akumuluj _, choć podnieśli cenę docelową do 8,30 zł z 8,20 zł, wynika z raportu z 17 lipca. *
W dniu wydania rekomendacji akcja spółki kosztowała 9,60 zł, zaś w poniedziałek ok. godz. 10:10 kurs akcji wyniósł 9,25 zł, po spadku o 0,15%.

_ W inwestycji w akcje Grajewa dostrzegamy dużo więcej ryzyk niż pozytywów, mogących doprowadzić do poprawy sytuacji fundamentalnej grupy. Obawiamy się, że akcje spółki po słabych oczekiwanych przez nas wynikach za II kwartał mogą ulec zauważalnej przecenie. Fundamentalnej poprawy grupy spodziewalibyśmy się dopiero w drugiej połowie 2010 roku, natomiast uzyskanie optymalnych poziomów rentowności we wszystkich posiadanych fabrykach może zająć Grajewu nawet 2-3 lata _ - czytamy w raporcie.

Analitycy na średnią z wycen, metodą porównawczą i z modelu DCF, wyznaczyli wartość jednej akcji Grajewa na 9,70 zł. Jednak ze względu na bardzo trudną sytuację rynkową oraz ryzyko kredytowe grupy na uzyskaną wycenę narzucili 30% dyskonto i tym samym wyznaczyli cenę na 8,30 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)