Notowania

Przejdź na
gpw
27.07.2012 16:38

Analitycy obniżają rekomendację dla akcji Śnieżki

Analitycy DM BDM w raporcie z 24 lipca obniżyli rekomendację dla Śnieżki do trzymaj z kupuj, podwyższając jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 33,9 zł z 32,7 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Analitycy DM BDM w raporcie z 24 lipca obniżyli rekomendację dla Śnieżki do _ trzymaj _ z _ kupuj _, podwyższając jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 33,9 zł z 32,7 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 34,1 zł. We piątek o 15.08 jedna akcja spółki kosztowała na GPW 34 zł.

_ Od daty naszej ostatniej rekomendacji kurs Śnieżki zyskał ponad 25 proc., a spółka wypłaciła dodatkowo 1,35 PLN dywidendy na akcję. Nie widzimy na razie podstaw do głębszej zmiany założeń finansowych na poziomie operacyjnym przyjętych w naszym modelu. Ze względu na wyraźne symptomy słabnięcia koniunktury gospodarczej na głównych rynkach zbytu spółki (Polska i Ukraina) ostrożnie podchodzimy do możliwości utrzymania stosunkowo wysokiej dynamiki sprzedaży i ewentualnego wyraźnego przebicia naszych prognoz _ - napisano w rekomendacji.

_ Obniżamy zalecenie z Kupuj na Trzymaj i równocześnie podwyższamy cenę docelową z 32,7 PLN do 33,9 PLN. Wzrost ceny docelowej w stosunku do poprzedniej rekomendacji wynika z niższego kosztu kapitału oraz zmian kursów spółek z grupy porównawczej. W modelu uwzględniamy przeprowadzony skup akcji własnych (spółka nabyła 6,9 proc. akcji po 31,0 PLN, na co przeznaczyła 28,9 mln PLN) _ - dodano.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz