Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artur Nawrocki
|

Analitycy oceniają dla Money.pl ofertę publiczną BGŻ

0
Podziel się

Zapisy na akcje będą trwać do 16 maja. Debiut jedenaście dni później. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 90 złotych.

Analitycy oceniają dla Money.pl ofertę publiczną BGŻ
(media.bgz.pl)
bDYApywR

Dzisiaj rozpoczęły się zapisy na akcje Banku Gospodarki Żywnościowej. Money.pl zebrał opinie analityków instytucji finansowych, którzy odpowiadają na pytanie czy warto brać udział w zapisach na walory banku.

Zapisy na akcje potrwają do 16 maja, natomiast debiut planowany jest 27 maja. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 90 złotych. Inwestor indywidualny może złożyć zapisy na maksymalnie 120 akcji.

Tomasz Bursa, analityk Ipopema Securities uważa - _ Wycena jest dosyć wysoka, nie tylko biorąc pod uwagę zyski historyczne, ale również prognozy na najbliższe lata. Poprawa wyników spodziewana jest dopiero w latach 2013-2015. Inwestorzy muszą ocenić ryzyko związane z oczekiwaniem na poprawę zysków za parę lat. Czy na takim przetrzymaniu papierów da się zarobić? To inny temat - _dodaje.

bDYApywT

Paweł Cymcyk

Wojciech Juroszek

bDYApywZ

*zarządzający aktywami, AgioFunds TFI * Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Emil Szweda

bDYApyxa

*analityk, Noble Securities * Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Richard Mbewe

*analityk, Dom Kredytowy Notus * Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDYApyxb
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t85636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/zobacz;harmonogram;oferty;publicznej;bgz,123,0,822907.html) Zobacz harmonogram oferty publicznej BGŻ Oferta publiczna BGŻ obejmuje do 16.046.596 akcji serii A i D. Oferującymi są Biuro Maklerskie BGŻ i Dom Maklerski PKO BP.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t112743.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/knf;zatwierdzila;prospekt;emisyjny;bgz,147,0,820115.html) KNF zatwierdziła prospekt emisyjny BGŻ Według nieoficjalnych informacji prasowych debiut BGŻ na GPW zaplanowano na 27 maja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/inwestycyjne;hity;gpw;na;najblizsze;miesiace,170,0,802474.html) Inwestycyjne hity GPW na najbliższe miesiące Eksperci z instytucji finansowych wytypowali 17 spółek, których akcje powinny dać nieźle zarobić.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

bDYApyxu
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)