Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Analitycy podwyższają wycenę akcji Cinema City

0
Podziel się:

Dom Maklerski BDM zaleca kupno papierów spółki.

Analitycy podwyższają wycenę akcji Cinema City
(Emily2k/Dreamstime)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 10 stycznia, podwyższyli cenę docelową jednej akcji Cinema City do 40,2 zł z 36,5 zł poprzednio. Nadal rekomendują _ kupuj _. Raport wydano przy kursie 35 zł, na podobnym poziomie kurs spółki zamknął się we wtorek.

Analitycy DM BDM przypomnieli o zamiarze połączenia posiadanej działalności kinowej Cinema City z Cineworld. W tym celu Cinema City ma przenieść wszystkie akcje w kapitale zakładowym Cinema City Holding, który będzie posiadał obecną działalność kinową (bez nieruchomości posiadanych przez Cinema City). Obecni zarządzający Cinema City mają zostać głównymi zarządzającymi Cineworld.

_ - Uważamy, że obecny kurs rynkowy nie uwzględnia korzyści, jakie mogą wynikać z docelowego połączenia i jest to według nas wciąż duży potencjał do wzrostu. Wycena sporządzona w oparciu o dotychczasowy model biznesowy spółki dawała nam wartość ok. 36,5 zł/akcję. Nasz szacunek wyceny docelowej Cinema City po zamknięciu transakcji (bez uwzględnienia przyszłego efektu inwestycji deweloperskich) wskazuje na wartość ok. 44,2 zł/akcję _ - napisano w raporcie._ _

_ - Dlatego spodziewając się udanej finalizacji transakcji decydujemy się uwzględnić oczekiwane korzyści, jakie wynikają dla budowy wartości spółki i podnosimy naszą wycenę Cinema City z 36,5 zł/akcję do 40,2 zł/akcję. Utrzymujemy zalecenie 'kupuj' _ - dodano.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)