Notowania

tps
15.05.2009 15:47

Analitycy przychylniej patrzą na TPSA

Analitycy Millennium DM podwyższyli rekomendację dla akcji TP SA do neutralnie z redukuj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 8 maja, podwyższyli rekomendację dla akcji TP SA do _ neutralnie _ z _ redukuj _ i wyznaczyli cenę docelową na 16,2 zł wobec wcześniejszych 18,2 złotych.

_ Biorąc pod uwagę spadek kursu akcji, zbliżający się dzień ustalenia prawa do dywidendy (18 czerwca) w wysokości 1,5 PLN na akcję (DY 8,5 proc.) oraz możliwość dodatkowej dywidendy w drugiej połowie roku, pomimo negatywnych perspektyw dla wyników w najbliższych kwartałach, podwyższamy rekomendację z redukuj do neutralnie _ - napisali analitycy w raporcie.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji TP na poziomie 17,40 zł, a w piątek na warszawskiej giełdzie o godz. 14.57 za jedną akcję spółki płacono 17,56 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że wyniki spółki w I kwartale 2009 były istotnie niższe w porównaniu r/r i o ile pogorszenie wyników było oczekiwane, to jego skala jest większa od prognoz.

_ Słabe wyniki biorą swoje źródło w większym spadku przychodów - zwłaszcza w segmencie telefonii komórkowej, co budzi szczególny niepokój _ - napisali analitycy.

_ Przychody Centertela spadły r/r o 4,7 proc. pomimo stabilizacji sprzedaży u głównych konkurentów. Biorąc pod uwagę rozpoczęcie wojny cenowej w segmencie pre-paid, wywołanej w marcu przez operatora P4 (Play), w następnych kwartałach może dojść do przyspieszenia spadków przychodów w tym segmencie _ - czytamy dalej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
Tagi: tps, telekomunikacja, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz