Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zap
02.03.2009 17:47

Analitycy wierzą w Puławy

Analitycy DI BRE Banku podwyższyli rekomendację dla Zakładów Azotowych Puławy do "akumuluj" z "trzymaj".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 24 lutego podwyższyli rekomendację dla Zakładów Azotowych Puławy do _ akumuluj _ z _ trzymaj _, wyznaczając dla nich cenę docelową na poziomie 65,5 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Puław wyniósł 49 zł. Na zamknięciu poniedziałkowej sesji za jedną akcję chemicznej spółki płacono 47,54 zł.

Analitycy DI BRE Banku napisali, iż obecnie biznes operacyjny Puław, po uwzględnieniu 662 mln zł gotówki netto na bilansie na koniec 2008 roku, wyceniany jest na około 275 mln zł, czyli 2,4- krotność rocznego zysku, jaki średnio w najbliższych 3-latach jest w stanie spółka generować.

_ Stwarza to ciekawą okazję inwestycyjną dla inwestorów o dłuższym horyzoncie czasowym (2-5 lat). Analiza harmonogramów planowanych przez ZAP inwestycji, wskazuje, że w najbliższych kwartałach nie ma ryzyka znaczącego uszczuplenia środków pieniężnych, które są w obecnym otoczeniu makro postrzegane jako jedno z głównych aktywów ZAP _ - napisano w raporcie DI BRE Banku.

_ Dobrym momentem do budowania pozycji będą naszym zdaniem spodziewane słabe wyniki pierwszego półrocza 2009. W drugiej połowie roku liczymy na poprawę rentowności, przede wszystkim z uwagi na spodziewane obniżki cen gazu przez URE _ - dodano.

Analitycy uważają, że szanse na odbudowanie trendu wzrostowego na cenach nawozów azotowych w perspektywie roku są niewielkie i rekomendują nieuwzględnianie takiego scenariusza przy decyzji inwestycyjnej.

_ Siła sprzedażowa Puław (bezpośredni dostęp do wielu rynków, doskonała sieć dystrybucji) powinna jednak pozwolić spółce przetrwać ten trudny okres bez generowania strat _ - napisano w raporcie DI BRE Banku.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zap, puławy, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz