Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Analitycy wypowiedzieli się o akcjach BRE Banku

0
Podziel się:

Rekomendację wydano przy kursie banku na poziomie 507,1 zł, a w piątek ok. godz. 9.30 wynosił on 503,2 zł.

Analitycy wypowiedzieli się o akcjach BRE Banku
(Emily2k/Dreamstime)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 31 października, podwyższyli cenę docelową akcji BRE Banku do 517,2 zł z 450,7 zł poprzednio. Nadal rekomendują _ neutralnie _.

Rekomendację wydano przy kursie banku na poziomie 507,1 zł, a w piątek ok. godz. 9.30 wynosił on 503,2 zł.

_ Obecnie walory BRE Banku są notowane przy wskaźnikach P/E na lata 2013/14 w wysokości 18,3 i 16,2, przy średniej dla sektora 18,6 i 17,4. Niewielkie dyskonto jest uzasadnione niższymi prognozowanymi dywidendami płaconymi przez bank oraz wciąż dużym uzależnieniem od finansowania z Commerzbanku i koniecznością jego refinansowania po mniej korzystnych cenach _ - zauważyli analitycy w raporcie.

Ich zdaniem czynnikiem, który może negatywnie wpływać na wyniki w kolejnych kwartałach jest spadek dynamiki wolumenów w banku. _ W ostatnich tygodniach walory banku zachowywały się podobnie jak akcje konkurentów. Nie sądzimy, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Wysokie dyskonto, z jakim była notowana spółka przez długi okres zostało w III kwartale zniwelowane i obecnie nie ma czynników, które mogłyby powodować lepsze zachowanie się banku. Biorąc to pod uwagę utrzymujemy rekomendację +neutralnie+ na walory spółki _ - dodali.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)