Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msw
23.06.2008 12:20

Analitycy wyżej cenią akcje Mostostalu Warszawa

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 17 czerwca obniżyli do "akumuluj" rekomendację dla akcji Mostostalu Warszawa, ale podnieśli cenę docelową papierów do 64,50 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 17 czerwca obniżyli do - _ akumuluj _ rekomendację dla akcji Mostostalu Warszawa, ale podnieśli cenę docelową papierów do 64,50 zł, przy cenie rynkowej 56,50 zł w chwili sporządzania rekomendacji.

- _ Naszym zdaniem spółka ma przed sobą perspektywy rozwoju w związku z polepszeniem koniunktury w branży budowlanej oraz zawieraniem kolejnych bardziej rentownych kontraktów. Czynniki te wpłynęły na wyższe prognozy zysku i podwyższenie wyceny jednej akcji spółki z 59,20 zł do poziomu 64,50 zł _ - napisano w rekomendacji.

- _ Ze względu na ponad 22% wzrost kursu akcji od naszej ostatniej rekomendacji obniżamy nasze zalecenie inwestycyjne z +kupuj+ do +akumuluj+ _ - dodano.

Analitycy zwracają uwagę, że pierwszy kwartał 2008 roku przyniósł poprawę wyników finansowych grupy kapitałowej Mostostalu Warszawa na wszystkich poziomach rachunku zysku i strat. Od początku roku spółka systematycznie zwiększa swój portfel zamówień, co jest efektem skutecznie realizowanej strategii oraz dobrej sytuacji na rynku budowlanym.

- _ Sądzimy, że przyśpieszenie rozdysponowania napływających środków unijnych, a także plany rozwoju infrastruktury i nowe inwestycje przyczynią się do poprawy wyników finansowych Mostostalu Warszawa w kolejnych latach _ - uważają analitycy.

Tagi: msw, mostostal warszawa, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz