Notowania

ena
16.06.2010 13:10

Analitycy zalecają kupno Enei

Dom Maklerski Banku BP wydawał rekomendację kupuj dla akcji Enei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Dom Maklerski Banku BPS, w raporcie z 9 czerwca, wydał rekomendację _ kupuj _ dla akcji Enei, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 19,63 złotych. Raport został wydany przy cenie 17,80 zł, a w środę na giełdzie o godz. 12.30 kosztowały one 17,90 złotych.

_ Ambitny plan inwestycyjny grupy kapitałowej zorientowany na powiększenie majątku wytwórczego zarówno w energii konwencjonalnej, jak i odnawialnej uważamy za realny do wykonania. Zarówno budowa nowego bloku energetycznego o mocy 1 000 MW jak i blisko 370 MW nowych mocy energii odnawialnej do 2015 roku przełoży się na wzrost przychodów ze sprzedaży oraz poprawę marż na poziomie EBIT i EBITDA _ - napisali analitycy BPS.

_ Dobre perspektywy emitenta na tle branży energetycznej m.in. z uwagi na inwestycje oraz możliwe przejęcie ZE PAK, a także negocjacje Ministra Skarbu z inwestorami branżowymi w celu dalszej prywatyzacji skłaniają nas do wydania rekomendacji Kupuj z ceną docelową na poziomie 19,63 zł _ - podano.

Analitycy podkreślają jednocześnie, że zagrożeniem dla kształtowania się kursu spółki w krótkim okresie będzie podaż akcji sektora energetycznego, czyli IPO Tauronu oraz możliwa sprzedaż 10 proc. pakietu PGE, w związku z czym najbliższy okres będzie dobrym momentem na akumulację akcji.

Tagi: ena, dom, pge, ipo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz