Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Analitycy zalecają trzymanie akcji NWR

0
Podziel się:

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP wydali rekomendację trzymaj dla dla akcji producenta węgla New World Resources z ceną docelową jednej akcji 31,0 zł, wynika z raportu datowanego na 26 sierpnia.

Analitycy zalecają trzymanie akcji NWR
(Amaxim/Dreamstime)

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP wydali rekomendację _ trzymaj _ dla dla akcji producenta węgla New World Resources z ceną docelową jednej akcji 31,0 zł, wynika z raportu datowanego na 26 sierpnia.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję NWR płacono 28,0 zł. W piątek, na zamknięciu sesji kurs akcji wynosił 27,50 zł.

_ NWR wydobywa 11 mln ton węgla kamiennego, w tym 50 proc. to węgiel koksowy, oraz produkuje 0,8 mln ton koksu. Popyt na stal decyduje o cenach węgla koksowego i wynikach finansowych NWR. Natomiast rozpoczęcie wydobycia w Dębieńsku oraz przejęcia będą motorem wzrostu w długim terminie. Ekspozycja na cykl gospodarczy i wysokie koszty to główne ryzyka dla spółki. W 4 kw. 2011 i 2012r. spodziewamy się spadku cen węgla koksowego, jednak po ostatniej przecenie akcje NWR sa bliskie wartości godziwej. Rekomendujemy Trzymaj z ceną docelową 31 zł _ - czytamy w raporcie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)