Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy zmienili rekomendacje dla spółek z branży IT

0
Podziel się:

Analitycy zmienili swoje oceny w oparciu o prognozy wyników za pierwszy kwartał.

Analitycy zmienili rekomendacje dla spółek z branży IT
(Emily2k/Dreamstime)
bEUKcoFx

Analitycy DI Investors w raporcie z 13 maja podwyższyli rekomendację dla AB do kupuj z neutralnie oraz obniżyli zalecenie dla ABC Daty do"neutralnie" z "kupuj". Utrzymana została rekomendacja redukuj dla Action.

_ - Podnosimy rekomendację dla AB z Neutralnie do Kupuj, gdyż spodziewamy się bardzo dobrych wyników za pierwszy kwartał, nasze prognozy są powyżej konsensusu, a jednocześnie rynkowa wycena spółki jest atrakcyjna _ - napisali w raporcie analitycy DI Investors.

Dodali jednocześnie, że obniżenie rekomendacji dla ABC Daty z _ kupuj _ do _ neutralnie _ wynika z faktu, że prognozy biura dla spółki są zgodne z konsensusem i prognozą zarządu, a wskaźniki wyceny analitycy uważają za racjonalne.

bEUKcoFz

Podtrzymanie przez DI Investors rekomendacji dla Action to z kolei efekt niższych od konsensusu prognoz zysku spółki przygotowanych przez Dom Maklerski. Analitycy uważają ponadto, że spółka notowana jest z premię na wskaźnikach P/E i EV/EBITDA do spółek porównywalnych, oraz istnieje w jej przypadku ryzyko emisji akcji.

bEUKcoGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)