Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Apple poważnie myśli o wejściu na rynek motoryzacyjny

Apple poważnie myśli o wejściu na rynek motoryzacyjny

Fot. reuters

Korporacja Apple zarejestrowała domenę "apple.car", dając tym powód do spekulacji o zwrocie firmy w stronę przemysłu samochodowego. "Może to mieć związek z aplikacją dla IPhone'ów przeznaczoną dla kierowców, ale nie musi" - komentuje w sobotę agencja Reutera.

Aplikacja "Apple's CarPlay" ma umożliwiać dokonywanie połączeń, słuchanie muzyki i sprawdzanie poczty głosowej bez odrywania rąk od kierownicy - czytamy w komentarzu.

"Z drugiej strony, warto pamiętać, że Apple Inc. prowadzi od lat bardzo agresywną rekrutację specjalistów z branży motoryzacyjnej wywodzących się już to z Forda, już to z korporacji Mercedes-Benz" - zaznacza agencja.

Nazwy dla domeny zarezerwowanej przez korporację Apple Inc. w grudniu są następujące: "apple.car", "apple.cars" oraz "apple.auto" - wynika z informacji zamieszczonych na portalu MacRumors.

Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej i komputerów, a także tworzeniem oprogramowania. Firma została założona w 1976 roku przez Steve'a Wozniaka - projektanta, Steve'a Jobsa i Ronalda Wayne'a. (PAP)

mars/

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
fred.f
79.185.225.* 2016-02-25 12:04
zrobia samochod i beda chcieli za niego 5x tyle co konkurencja
iSlaves
188.124.171.* 2016-01-09 17:52
Samochód Apple będzie pewnie nawet ładny, nie koniecznie lepszy od konkurencyjnych, ale za to drogi. No i użytkownik będzie mógł go naładować (bo to będą pewnie elektryczne samochody) wyłącznie na stacjach należących do Apple bo żadna inna wtyczka nie będzie pasować. Tak samo będzie z oponami, wyposażeniem dodatkowym itp. :) Ale fani i tak to kupią, bo będzie miało magiczny znaczek...
sss931
217.99.131.* 2016-01-09 17:05
chodzi o autonomiczne samochody sterowane iphonem