Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armatura zostanie wycofana z giełdy

0
Podziel się:

Taką decyzję podjęło dziś walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki.

Armatura zostanie wycofana z giełdy
(Armatura Kraków)
bFfeHvat

Walne Armatury Kraków zdecydowało o zniesieniu dematerializacji akcji spółki i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym GPW - wynika z uchwał NWZ spółki, które odbyło się w piątek.

NWZ upoważniło i zobowiązało zarząd Armatury do złożenia do Komisji Nadzoru Finansowego wniosku o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu oraz podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do zniesienia dematerializacji i wycofania ich z obrotu. NWZ zostało zwołane na żądanie akcjonariusza PZU FIZ AN BIS 2.

Na początku listopada PZU FIZ AN BIS 2 wezwał do sprzedaży 15,92 proc. akcji Armatury Kraków, oferując po 1,7 zł za akcję. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 27 listopada, a zakończy 10 grudnia.

bFfeHvav

Wzywający posiada 84,01 proc. akcji Armatury Kraków i w wyniku wezwania chce osiągnąć 99,93 proc. akcji spółki. Armatura jest właścicielem 0,07 proc. akcji własnych.

Grupa Armatura działa w branży sanitarnej i grzewczej. Spółki tworzące grupę specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, zaworów oraz ceramiki sanitarnej.

bFfeHvaW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)