Notowania

giełda
02.09.2009 10:22

Armeński Ararat Bank chce wejść na GPW

Armeński Ararat Bank planuje debiut na GPW w Warszawie w 2010 roku, poinformował prezes banku Ashot Osypian.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Armeński Ararat Bank planuje debiut na GPW w Warszawie w 2010 roku, poinformował prezes banku Ashot Osypian. Wielkość oferty jest obecnie obliczana, ale bank rozważa przeprowadzenie emisji akcji w związku z wejściem na warszawską giełdę. *

_ Planujemy wprowadzić akcje naszego banku na GPW w 2010 r. [...] Wielkość naszej oferty przed debiutem jest obecnie ustalana _ - powiedział Osypian środowej _ Rzeczpospolitej _.

Podkreślił, że bank chce wejść na GPW, _ aby pozyskać kapitał i zapewnić naszym akcjonariuszom stabilny rynek oraz wycenę naszej spółki przez międzynarodowych inwestorów. _

Obecnie akcje banku są notowane na Nasdaq OMX Armenia.

W 2008 roku Ararat Bank miał 580 mln dram armeńskich (AMD) przy 29,63 mld AMD aktywów. Według kursu średniego NBP z 26 sierpnia 100 ADM = 0,7582 zł.

GPW odnotowuje obecnie wzrost zainteresowania debiutem ze strony spółek zagranicznych.

_ Wraz z poprawą sytuacji na giełdzie widzimy większe zainteresowanie zagranicznych firm GPW. Liczymy, że w 2010 r. pojawi się tu kilka podmiotów ze wschodniej i centralnej Europy _ - powiedział _ Rz _ Robert Kwiatkowski z działu rozwoju GPW.

Obecnie na GPW notowane są 24 spółki zagraniczne. Jedna z nich, SkyEurope, ogłosiła we wtorek, że zawiesza sprzedaż i działalność operacyjną ze skutkiem natychmiastowym, a jej notowania zostały zawieszone na giełdach w Warszawie i Wiedniu.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz