Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ARP Venture obejmuje status obserwatora w FlyTech UAV zajmującym się dronami

0
Podziel się:
ARP Venture obejmuje status obserwatora w FlyTech UAV zajmującym się dronami

ARP Venture obejmuje status obserwatora w FlyTech UAV - spółce z portfela funduszu IFINI, co oznacza zapewnienie aktywnego wsparcia w budowaniu relacji branżowych - zarówno na poziome operacyjnym, jak i strategicznym.

"Współpraca spółek ARP Venture i FlyTech UAV nastawiona jest na dynamiczny rozwój realizowanych projektów start-upu. Status obserwatora pozwoli skutecznie wykorzystać ekspercki potencjał ARP Venture i grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu, a tym samym rozwinąć kompetencje FlyTech UAV. Dzięki formule 'smart money', FlyTech staje się beneficjentem aktywnego wsparcia w środowisku branżowym" - czytamy w komunikacie.

Nad wykorzystaniem dronów - czyli bezzałogowych systemów powietrznych pracują założyciele FlyTech UAV - inżynierowie lotnictwa i piloci. Polski start-up, odpowiedział na rosnące oczekiwania branży cywilnych samolotów bezzałogowych, wprowadzając do seryjnej produkcji bezzałogowy system fotogrametryczny FENIX.

"Drony mają wiele zastosowań i są coraz bardziej popularne. Szacunki Unii Europejskiej wskazują, że w przeciągu dekady mogą stanowić nawet 10% światowego rynku lotniczego - to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków na świecie. Cieszymy się, że możemy wspierać FlyTech w pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych, zapewniając mu rozwój i możliwość budowania stabilnej pozycji rynkowej" - wskazała wiceprezes ARP Patrycja Zielińska, cytowana w komunikacie.

FlyTech UAV nawiązało już współpracę m.in. z PSE Centrum, Energą, Tauron Dystrybucja, AGH czy Politechniką Krakowską. Innowacyjność rozwiązania zastosowanego przez spółkę, opiera się na połączeniu lotnictwa bezzałogowego ze zminiaturyzowanymi systemami sterowania i sensorami optycznymi, podano także.

"Nawiązanie współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu jest dla nas krokiem milowym. Liczymy, że wspólne działania pozytywnie wpłyną na wzrost produkcji i sprzedaży polskich systemów bezzałogowych. Spodziewamy się także nowych, ciekawych kontaktów biznesowych, które przełożą się na rozwój technologiczny firmy" - powiedział prezes Fly Tech UAV Michał Wojas, cytowany w komunikacie.

Opracowany przez FlyTech system, pozycjonowania przestrzennego dzięki specjalistycznym sensorom pozwala m.in. mierzyć poziom wegetacji roślin oraz wykorzystywać drony do monitorowania przewodów trakcyjnych. Urządzenie łączy w sobie możliwości wykonywania długich pomiarów naziemnych z wysokokosztowymi nalotami zdjęciowymi z samolotów załogowych. FENIX zaproponowany przez FlyTech może przydać się w szczególności geodetom, branży kartograficznej, architektom, czy dużym firmom energetycznym. Rolnictwo, leśnictwo czy branża budowlana może także efektywnie skorzystać na pomyśle.

"Projekt bezzałogowych systemów powietrznych FENIX, spółki FlyTech doskonale wpisuje się w strategię ARP Venture, wykazując innowacyjność technologiczną i produktową oraz wysoki potencjał na rozszerzenie działalności. Cieszymy się, że możemy merytorycznie wspomóc rozwój firmy FlyTech i zapewnić nawiązanie relacji branżowych z liderami rynku. Mamy również nadzieję, że to dopiero początek pomyślnie rozpoczętej współpracy" - powiedział prezes ARP Venture sp. z o.o. Piotr Krzyżewski.

Spółka portfelowa Funduszu INFINI współpracuje także z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Wspólnie z GOPR zamierzają stworzyć specjalistyczny system wspierający działanie grup ratowniczych podczas poszukiwania zaginionych w górach. Przeprowadzono do tej pory serię testów i lotów próbnych, które mają dopasować system do potrzeb akcji ratowniczych.

ARP to spółka Skarbu Państwa, której strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. ARP wspiera rozwój przedsiębiorstw udzielając im pożyczek na zasadach komercyjnych. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)