Notowania

abs
04.03.2009 15:55

Asseco BS sypnie groszem

Asseco Business Solutions, które wcześniej zapowiadało, że wypłaci dywidendę w przedziale 10-40 proc. zysku za 2008 r., wypłaci jednak o wiele więcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Asseco Business Solutions (ABS), które wcześniej zapowiadało, że wypłaci dywidendę w przedziale 10-40 proc. zysku za 2008 r., wypłaci jednak o wiele więcej. *

_ Z zysku za miniony rok chcemy wypłacić dywidendę z górnych widełek, czyli 40 proc., ale jednocześnie planujemy wynagrodzić akcjonariuszom brak dywidendy z zysku za 2007 r., czyli ostatecznie może być to istotnie powyżej 40 proc. ubiegłorocznego zysku _ - powiedział PAP Rutkowski.

Po czterech kwartałach 2008 r. grupa ABS wypracowała 23 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Zysk netto samego ABS wyniósł 14 mln zł.

W ocenie prezesa wypłata nawet wysokiej dywidendy nie powinna być dla ABS problemem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe.

_ Należy pamiętać, że do końca marca prawdopodobnie połączymy się z Anicą. Na koniec roku mieliśmy na poziomie grupy około 33 mln zł wolnych środków, które po połączeniu będą w spółce, więc wypłata nawet powyżej 10 mln zł dla akcjonariuszy nie powinna być większym problemem _ - powiedział Rutkowski.

ABS nie wypłaciło akcjonariuszom dywidendy z zysku wypracowanego w 2007 r., gdyż spółka w pierwszej kolejności musiała przeznaczyć zysk na pokrycie strat z lat ubiegłych.

Zadeklarowana w prospekcie emisyjnym polityka dywidendowa ABS zakłada przeznaczanie na dywidendę od 10-40 proc. zysku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: abs, asseco business solutions, dywidenda, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz