Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asseco Poland chce wydać na inwestycje 746 mln zł

0
Podziel się

Do końca 2007 roku Asseco Poland planuje nakłady inwestycyjne w wysokości 746 mln zł. Spółka planuje dalsze akwizycje w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Asseco Poland chce wydać na inwestycje 746 mln zł
bDyHjSRN

*Do końca 2007 roku Asseco Poland planuje nakłady inwestycyjne w wysokości 746 mln zł. Spółka planuje dalsze akwizycje w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo- Wschodniej oraz kupno części akcji Prokomu Software. *

"W III kwartale 2007 roku grupa poniosła nakłady inwestycyjne w wysokości 133,74 mln zł, w tym na niefinansowe aktywa trwałe 7,95 mln zł. Nakłady inwestycyjne planowane na pozostałą część 2007 roku wynoszą około 746 mln zł, w tym na niefinansowe aktywa trwałe 15,8 tys. zł" - napisano w raporcie.

"Spółka dokonała już w II kwartale 2007 roku zakupu 70 procentowych pakietów udziałów w spółkach FIBA oraz NetConsulting. Do końca 2007 roku spółka planuje dokonać dalszych akwizycji na rynkach Europy Środkowej oraz Południowo-Wschodniej oraz nabyć część akcji Prokom Software SA" - dodano.

bDyHjSRP

_ Asseco na początku października informowało, że do końca 2007 r. planuje przejąć osiem zagranicznych firm: sześć spółek z Serbii i Chorwacji oraz po jednej spółce z Niemiec i Rumunii. Na przejęcia tych firm Asseco wyda około 330 mln zł, a akwizycje sfinansuje emisją akcji skierowaną do inwestorów kwalifikowanych. _ Pieniądze na planowane akwizycje Asseco Poland chce pozyskać z emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru. Podwyższenie kapitału nie będzie wyższe niż 10 proc., a emisja będzie skierowana do inwestorów kwalifikowanych, co spowoduje skrócenie czasu koniecznego na przeprowadzenie emisji (nie ma konieczności sporządzenia prospektu). Szacowane wpływy z emisji to około 350 mln zł. NWZA Asseco, które ma głosować nad podwyższeniem kapitału
Asseco zostało zwołane na 15 listopada, a oferta powinna zakończyć się przed końcem 2007 roku.

Oprócz 350 mln zł planowanych z emisji nowych akcji, Asseco Poland zaciągnęło 580 mln zł kredytu na sfinansowanie przejęcia pakietu akcji Prokomu Software.

bDyHjSSq
giełda
KOMENTARZE
(0)