Notowania

acp
11.07.2014 09:24

Asseco Poland ma dodatkowy rok na przejęcie Sygnity

- Rozważamy akwizycje na różnych rynkach na świecie i chcemy mieć również otwarte możliwości na rynku krajowym - powiedział prezes Góral.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco)

Prezes UOKiK przedłużył o rok, tj. do 11 lipca 2015 roku, termin ważności decyzji wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji Asseco Poland z Sygnity - podało Asseco w komunikacie. Zarząd Asseco nie podjął obecnie decyzji o przeprowadzeniu wezwania na Sygnity, ale formalne przedłużenie zgody przez UOKiK umożliwia podjęcie takiego kroku w przyszłości.

_ - Strategią grupy Asseco jest rozwój organiczny oraz przez akwizycje. Formalne przedłużenie decyzji ma na celu utrzymanie różnych opcji rozwoju grupy. Rozważamy akwizycje na różnych rynkach na świecie i chcemy mieć również otwarte możliwości na rynku krajowym _ - powiedział, cytowany w komunikacie, Adam Góral, prezes Asseco Poland.

W komunikacie podano, że zarząd spółki nie podjął obecnie decyzji o przeprowadzeniu wezwania na akcje Sygnity.

_ - Formalne przedłużenie zgody przez UOKiK umożliwia podjęcie takiego kroku w przyszłości _ - napisano.

UOKiK w lipcu 2012 r. wydał zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu Sygnity przez Asseco Poland. Decyzja wyrażająca zgodę na dokonanie koncentracji wygasałaby, jeżeli połączenie nie zostało by dokonane w terminie dwóch lat od jej wydania.

Asseco ubiegało się wówczas o zgodę urzędu w związku z ogłoszonym w lutym 2012 r. wezwaniem na akcje Sygnity. Asseco wezwało wówczas do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania było 11.886.242 akcji Sygnity.

Wezwanie nie doszło do skutku, gdyż urząd wydał zgodę dzień po ustawowym terminie przewidzianym na wezwanie, czyli 120 dniach.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: acp, sgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz