Notowania

acs
07.11.2008 20:35

Asseco Slovakia urośnie nie więcej niż 15 proc.

Wzrost przychodów grupy Asseco Slovakia w 2009 r., w oparciu o rozwój organiczny nie powinien być wyższy niż 15 proc., a rentowność powinna wzrosnąć.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wzrost przychodów grupy Asseco Slovakia w 2009 r., w oparciu o rozwój organiczny nie powinien być wyższy niż 15 proc., a rentowność powinna wzrosnąć. *

Grupa Asseco Slovakia pracuje nad akwizycjami na Węgrzech, w Austrii, na Słowacji i w Czechach. Wśród celów akwizycyjnych są m.in. dwie spółki publiczne - poinformował prezes spółki Jozef Klein.

_ Realny wzrost przychodów w przyszłym roku, w oparciu o sam rozwój organiczny, powinien wynieść do 15 proc. Rentowność naszej grupy powinna ulec poprawie, dzięki konsolidacji zysków naszych spółek zależnych _ - powiedział Klein.

Prezes zaznaczył jednak, że wzrost organiczny powinien być wsparty planowanymi akwizycjami. Asseco Slovakia prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia trzech spółek na Węgrzech. Jedna z nich to średniej wielkości integrator o przychodach 5,6 mln euro za 2007 r. Klein poinformował, że z tą spółką rozmowy są najbardziej zaawansowane.

Druga ze spółek węgierskich to duża firma notowana na budapesztańskiej giełdzie. W 2007 r. miała ona 82 mln euro przychodów i 8 mln euro zysku operacyjnego. Trzecia z węgierskich firm w minionym roku miała 53 mln euro przychodów. W oparciu o spółkę przejęta na Węgrzech Asseco Slovakia chce budować Asseco Hungary.

Informatyczna grupa pod kątem akwizycji rozmawia także z dwiema spółkami w Austrii. Jedna z ich notowana jest na wiedeńskiej giełdzie, specjalizuje się w systemach CRM i miała w 2007 r. 32,5 mln euro przychodów. Druga to mniejsza firma z przychodami na poziomie 4,65 mln euro.

Asseco Slovakia jest w trakcie rozmów w sprawie przejęcia dwóch spółek na Słowacji. Poza tym dwie spółki zależne Asseco Slovakia: Datalock i Slovanet mają po jednym celu akwizycyjnym na tamtym rynku.

W Czechach rozmowy o akwizycjach z czterema potencjalnymi celami prowadzi Asseco Czech Republic. Z jednym tamtejszym podmiotem rozmawia też LCS International.

Asseco Slovakia planowane akwizycje chce finansować m.in. środkami pozyskanymi z emisji akcji przeprowadzonej wiosną 2008 r. jak również środkami własnymi z dywidend od spółek zależnych.

Słowackie ramię grupy Asseco w czwartek wieczorem przedstawiło wyniki za trzeci kw. 2008 r. Zysk netto grupy wyniósł po trzech kw. 251,52 mln SKK (przypisany do podmiotu dominującego), zysk operacyjny 326,97 mln SKK, a przychody 2,91 mld SKK. W samym trzecim kw. zysk netto wyniósł 90,93 mln SKK, zysk operacyjny 104,7 mln SKK, a przychody 1 mld SKK.

W ocenie Kleina ostatni kw. 2008 r. dobrze zapowiada się dla grupy. _ Nasz obecny backlog na czwarty kw. wynosi około 1 mld SKK. Spodziewam się, że ten rok uda nam się zamknąć z dwucyfrową rentownością netto _ - powiedział prezes.

Tagi: acs, acp, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz