Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ATM Grupa utworzyła nową spółkę

0
Podziel się

Niezależny producent programów telewizyjnych powołał spółkę ATM FX, która będzie odpowiedzialna za realizację filmowych i telewizyjnych efektów specjalnych.

ATM Grupa utworzyła nową spółkę
(charlesdyer/CC/Flickr)
bDAdFcOd

Niezależny producent programów telewizyjnych, powołał spółkę ATM FX, która będzie odpowiedzialna za realizację filmowych i telewizyjnych efektów specjalnych oraz postprodukcję filmową przy wykorzystaniu własnego zaplecza sprzętowego.

ATM FX to pierwsza firma o profilu technologiczno-produkcyjnym, zajmująca się na taką skalę filmowymi efektami specjalnymi w Polsce.

_ - W Polsce nie było do tej pory spółki specjalizującej się w realizacji filmowych efektów specjalnych. Dotychczas była to niejako działalność uboczna dla firm reklamowych lub wytwórni filmów animowanych. Dla ATM FX to doskonała szansa, głównie ze względu na ogromny potencjał rozwoju tej branży i możliwości, jakie dają producentom nowoczesne techniki komputerowe. Jakość tworzonych w ten sposób efektów nie odbiega od realizowanych w rzeczywistych warunkach, a często wręcz je przewyższa. Końcowe obrazy zaskakują swoją plastyką i naturalnością _ - powiedział Robert Mościcki, prezes zarządu ATM FX.

bDAdFcOf

_ - Domeną ATM FX jest własna baza sprzętowa, doświadczony zespół specjalistów oraz możliwość wykorzystania w realizowanych projektach zaplecza technologicznego spółki ATM System oraz innych podmiotów wchodzących w skład ATM Grupy. Warto podkreślić, że dotychczas dominująca liczba filmów i produkcji w Polsce wykonana została przy współpracy z członkami naszej ekipy, co potwierdza silną pozycję tej nowo powstałej firmy _ - dodał.

Właścicielem 75 proc. udziałów w spółce jest ATM Grupa, natomiast pozostałe 25 proc. należy do strategicznych pracowników - twórców efektów i oprogramowania.

bDAdFcOl
bDAdFcOG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)