Notowania

att
06.11.2008 14:35

Azoty Tarnów chcą podnieść prognozy

Zakłady Azotowe w Tarnowie zamierzają pod koniec listopada przedstawić korektę prognoz na 2008 rok i pierwsze założenia dotyczące 2009 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Zakłady Azotowe w Tarnowie zamierzają pod koniec listopada przedstawić korektę prognoz na 2008 rok i pierwsze założenia dotyczące 2009 roku. Prezes spółki Jerzy Marciniak ocenił trzeci kwartał jako bardzo dobry.

_ - 28 listopada planujemy opublikować prognozę zakończenia tego roku i pierwsze sygnały o planach na rok przyszły, czyli założenia do planu na 2009 rok _ - powiedział Marciniak.

Obecna prognoza Tarnowa zakłada osiągnięcie w 2008 roku 73,9 mln zł zysku netto. Prezes spółki zapowiadał podniesienie tej prognozy jeszcze we wrześniu o blisko 10 proc., ale do tej pory to nie nastąpiło.

Marciniak ocenił trzeci kwartał jako bardzo dobry, ale nie chciał podać szczegółów. Analitycy spodziewają się, że w okresie czerwiec- wrzesień Tarnów miał około 20 mln zł zysku netto i 336 mln zł przychodów.

Marciniak powiedział jednak, że w ostatnim czasie spadła sprzedaż kaprolaktamu.

_ - Sprzedaż ograniczamy ze względu na to, że pośrednikom jest trudno o kredyt. Na razie nie ma jednak potrzeby, żebyśmy musieli zawiesić produkcję _ - powiedział.

Mniejsze ilości kaprolaktamu odbiera przemysł motoryzacyjny i AGD.

_ - Na dziś wydaje się, że wynik na sprzedaży kaprolaktamu może być w czwartym kwartale słabszy w stosunku do wcześniejszych planów spółki _ - powiedział.

Październik był natomiast bardzo dobrym miesiącem, jeśli chodzi o sprzedaż nawozów.

_ - W listopadzie sprzedaż nawozów również jest dobra, podnieśliśmy nawet niedawno ceny o kilka procent. Ponadto w grudniu rolnicy powinni dostać dopłaty bezpośrednie, więc wtedy pośrednicy sprzedadzą swoje nawozy _ - powiedział Marciniak.

Prezes Zakładów Azotowych w Tarnowie powiedział, że ze względu na wzrost cen energii elektrycznej spółka może zawiesić najbardziej energochłonną produkcję.

_ - Jak już informowaliśmy wcześniej w prospekcie może wycofać się z produkcji chloru _ - powiedział Marciniak.

Tagi: att, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz