Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bank Pekao, BZ WBK i mBank to najwięksi płatnicy podatku CIT za 2014 r.

0
Podziel się:
Bank Pekao, BZ WBK i mBank to najwięksi płatnicy podatku CIT za 2014 r.

Bank Pekao, Bank Zachodni WBK oraz mBank to trzej najwięksi płatnicy w Polsce podatku CIT wśród inwestorów zagranicznych w 2014 r., wynika z przedstawionego dzisiaj zestawienia "Pulsu Biznesu".

Bank Pekao zapłacił 608 mln zł, Bank Zachodni WBK odprowadził 463 mln zł podatku, a mBank - ponad 300 mln zł.

"Pierwsze miejsce jest dla nas wyjątkowym. W pierwszej dziesiątce największych płatników podatku CIT jest aż siedem banków, co pokazuje, jak duży jest wkład instytucji finansowych w budowę kraju" - skomentował wiceprezes Banku Pekao Andrzej Kopyrski podczas prezentacji zestawienia.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także dwie spółki z sektora handlowego: Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci sklepów Biedronka (275 mln zł) oraz Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska (138 mln zł), a także operator T-Mobile Polska.

"Podatki płaciliśmy, jeszcze zanim stało się to modne i nie po raz pierwszy jesteśmy dostrzeżeni w zestawieniach największych płatników podatku CIT i tak też będzie w kolejnych latach" - powiedział dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska Alfred Kubczak.

Pierwsza dziesiątka największych płatników plasuje się następująco: Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank Śląski, Jeronimo Martins Polska, T-Mobile Polska, Bank Handlowy w Warszawie, Bank Millennium, Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska, Santander Consumer Bank.

(ISBnews)

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)