Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bio
19.01.2009 09:01

Będzie nowa strategia dla Biotonu

Nowy prezes Biotonu Janusz R. Guy chce w ciągu 2,5-3 miesięcy przygotować kompletną strategię dla biotechnologicznej spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nowy prezes Biotonu Janusz R. Guy chce w ciągu 2,5-3 miesięcy przygotować kompletną strategię dla biotechnologicznej spółki i uzyskać akceptację rady nadzorczej.

Nowy plan może być kombinacją podniesienia kapitału, restrukturyzacji kosztów i majątku, a także planów dalszego rozwoju biznesu.

_ - __ Potrzebuję około 2,5-3 miesięcy na przygotowanie pełnego planu i jego akceptację przez radę nadzorczą. Nowy plan może być kombinacją trzech elementów: podniesienia kapitału, restrukturyzacji kosztów oraz restrukturyzacji majątku oraz dalszego rozwoju spółki _ - powiedział nowy prezes.

Dodał, że niebawem zajmie się też restrukturyzacją zadłużenia Biotonu z krótkoterminowego na długoterminowe.

Ogólne zadłużenie spółki jest szacowane obecnie na 400 mln zł.

Janusz R. Guy powiedział, że prace nad podniesieniem kapitału rozpoczęły się przed jego przyjściem do biotechnologicznej spółki.

- _ Nowa emisja może być skierowana do dotychczasowych akcjonariuszy, nie wykluczam pozyskania nowych _ - powiedział.

Prezes wyjaśnił, że nie ma obecnie planów powiązania kapitałowego Biotonu z podmiotami należącymi do Jerzego Staraka.

- _ Rozmawiamy o synergiach, które mogą być pozytywne zarówno dla Polpharmy, jak i dla Biotonu, ale nie ma rozmów o kupnie akcji _- powiedział.

Główny akcjonariusz Biotonu Prokom Investments i Windstorm Trading & Investment poinformowały w piątek o rozwiązaniu umowy o sprzedaży pakietu 33 proc. akcji Biotonu na rzecz spółki należącej do Jerzego Staraka za 450 mln zł.

Akcjonariusz Biotonu Prokom odwołał w czwartek Adama Wilczęgę z funkcji prezesa Biotonu i powierzył mu stanowisko wiceprezesa. Prezesem Biotonu został Janusz R. Guy.

Tagi: bio, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz