Notowania

belvedere
22.04.2009 16:29

Belvedere chce spłacić cały dług w ciągu 10 lat

Przedstawiony we wtorek we francuskim sądzie plan wyjścia Belvedere z postępowania ochronnego sauvegarde zakłada spłatę całego długu netto w wysokości ok. 550 milionów euro w okresie 10 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały: Polmos)

Spółka podała, że środki na spłatę zadłużenia ma pozyskać z działalności operacyjnej oraz zbycia niestrategicznych aktywów, w tym m.in. nieruchomości i znaków towarowych.

_ Sąd wezwał do udzielenia pewnych wyjaśnień o charakterze finansowym i księgowym dotyczących tego planu, a także nakazał, aby projekt upłynnienia aktywów, będący podporą planu, został skonsolidowany w celu wzmocnienia wykonania planu _ - napisała spółka w komunikacie.

Termin rozprawy został wyznaczony na 18 maja, na godz. 14.

We wtorek swój plan restrukturyzacji Belvedere przedstawiła z kolei grupa wierzycieli spółki.

Ich plan zakłada, że dług Belvedere zostanie obniżony z 600 mln euro do 175 mln euro poprzez konwersję jego części na akcje oraz sprzedaż niestrategicznych aktywów.

Zarząd Belvedere deklarował ostatnio w prasie, że nie zamierza redukować długu.

Wierzyciele domagali się wcześniejszej spłaty długu w wysokości łącznie 375 mln euro w połowie 2008 roku, Belvedere naruszył bowiem umowę z obligatariuszami, przekraczając limity nabycia własnych akcji.

Spółka otrzymała półroczną ochronę sądową przed wierzycielami. Na początku tego roku ochrona została przedłużona o kolejne sześć miesięcy.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: belvedere, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz