Notowania

finanse
15.03.2016 16:37

BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków z limitu na 2016 r. w programie Mdm

Podziel się
Dodaj komentarz

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wstrzymał przyjmowanie wniosków z limitu 2016 r. w ramach rządowego programu Mieszkanie dla młodych (Mdm), w związku z zarezerwowaniem 95% środków przewidzianych na ten rok, podała instytucja.

"Realizację rządowego programu 'Mieszkanie dla młodych' przewidziano na pięć lat - od 2014 do 2018 roku. Ustawa budżetowa przewiduje w każdym roku inny limit środków na wypłatę bezzwrotnego wsparcia. Tegoroczny limit wynosił 730 mln zł z czego zarezerwowane jest już 95% Zgodnie z zasadami ustawowymi programu [...], pozostałe 5% środków zaplanowanych w budżecie zostanie wykorzystane na zapewnienie finansowania wniosków złożonych w dniu ogłoszenia informacji o wstrzymaniu przyjmowania nowych wniosków oraz na realizację dodatkowego finansowego wsparcia w formie spłaty części kredytu przeznaczonego dla beneficjentów programu, którym urodziło się lub zostało przysposobione trzecie lub kolejne dziecko" - czytamy w komunikacie.

Bez względu na stan wykorzystania limitu 2016 r. w dalszym ciągu nabywcy mogą składać wnioski, dla których wypłata dofinansowania nastąpi w 2017 lub 2018 r. Na pozostałe kolejne lata programu, limit środków wynosi odpowiednio 746 mln zł na 2017 r. i 762 mln zł na 2018 r., podano również.

"Mieszkanie dla młodych" to prorodzinny program rządowy, który wspiera młodych Polaków w zakupie pierwszego mieszkania. Obsługą finansową programu zajmuje się BGK.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski.

Tagi: finanse, bankowość, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz