Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bomi może przejąc spółki warte kilkadziesiąt mln złotych

0
Podziel się

Spółka handlowa Bomi po 8-proc. spadku zysku netto w I kw. 2010 r. rok do roku oczekuje podobnej tendencji w kwartale drugim.

Bomi może przejąc spółki warte kilkadziesiąt mln złotych
bEgXMmet

Spółka handlowa Bomi po 8-proc. spadku zysku netto w I kw. 2010 r. rok do roku oczekuje podobnej tendencji w kwartale drugim, poinformował prezes spółki Andrzej Wojciechowicz.

Jednak cały rok może zakończyć się znacznie lepiej, jeśli uda się przejąć 6 nowych spółek, z którymi trwają obecnie zaawansowane rozmowy.

_ - Kwiecień, z powodu tragedii samolotu prezydenckiego i wolnych dni był słabszy, maj jest deszczowy, widoczne jest też pogorszenie całego rynku. Nie ma oczywiście dramatu, ale spodziewamy się utrzymania tendencji z I kw. czyli niewielkiego spadku sprzedaży i zysku rok do roku _ - powiedział Wojciechowicz.

bEgXMmev

W jego ocenie, trudno jednak dziś ocenić jak będzie wyglądał cały rok, szczególnie, że strategia spółki zakłada dynamiczny rozwój przez akwizycje. Dlatego ostateczny wynik 2010 r. będzie w dużej mierze zależał od momentu przejęcia poszczególnych podmiotów i konsolidacji ich wyników.
_ _

_ - Interesują nas zarówno spółki dystrybucyjne, jak i detaliczne, małe i średnie czyli posiadające kilka lub kilkanaście punktów. Jesteśmy przygotowani na wydanie kilkudziesięciu milionów złotych, płacąc za każdą kilkakrotność zysku netto _ - wyjaśnił prezes.

Wojciechowicz sprecyzował, że obecnie prowadzi zaawansowane rozmowy z 4. podmiotami detalicznymi oraz 2. dystrybutorami. Strategia Bomi nie zmusza też do zakupu całej firmy, nie wykluczone jest więc przejmowanie tylko pakietu większościowego.
_ _

_ - Oczekuję, że uda się dokonać tych sześciu akwizycji w III kw., części może nawet wcześniej. Mamy zapewnione finansowanie czyli zgodę banków na udzielenie kredytów i nie planujemy innych form poszukiwania kapitału _ - podsumował Andrzej Wojciechowicz.

bEgXMmeB

Bomi miała 9,94 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 10,84 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 361,53 mln zł wobec 367,82 mln zł rok wcześniej.

bEgXMmeW
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)