Notowania

brs
07.03.2007 13:20

Boryszew będzie miał około 80 proc. Suwar

Boryszew będzie miał około 80 proc. akcji Suwar po przejęciu przez Suwary części sochaczewskiego oddziału Boryszewa w zamian za nowe wyemitowane akcje.

Podziel się
Dodaj komentarz

Boryszew będzie miał około 80 proc. akcji Suwar po przejęciu przez Suwary części sochaczewskiego oddziału Boryszewa w zamian za nowe wyemitowane akcje - poinformował Waldemar Zwierz, członek zarządu Boryszewa i Suwar.

"Szacujemy, że Boryszew będzie miał około 80 proc. połączonego podmiotu. Trudno powiedzieć ile to będzie dokładnie, bo nie przeprowadziliśmy jeszcze wyceny obydwu spółek" - powiedział Zwierz.

Plan połączenia zakłada, że Boryszew wydzieli ze swojej struktury nową spółkę, która powstanie na bazie oddziału Sochaczew. Następnie Suwary wyemitują nowe akcje, które obejmie Boryszew przekazując aportem do Suwar swój sochaczewski oddział.

Zwierz powiedział, że połączenie powinno zakończyć się do końca tego roku. Wcześniej, bo w maju, powinna zostać przygotowana wycena łączących się spółek.

"Nie wykluczone jednak, że uda się nam skrócić te terminy" - dodał.

Zwierz zapowiedział, że po przejęciu części Boryszewa Suwary zamierzają zostać rynkowym liderem w tych działach produkcji chemicznej, którymi się obecnie zajmują.

Suwary produkują głównie butelki, kanistry, zakrętki, skrzynki plastikowe, apteczki samochodowe, trójkąty ostrzegawcze i kamizelki odblaskowe. Z kolei Boryszew wytwarza płyny dla motoryzacji, opakowania z tworzyw, kleje materiały budowlane.

"Po połączeniu chcielibyśmy utrzymać podobną dynamikę wzrostu jak to miało wcześniej miejsce w przypadku Boryszewa" - zapowiedział Zwierz.

Zwierz zapowiedział też, że Suwary po włączeniu do nich części Boryszewa, będą podmiotem, który zamierza konsolidować spółki z branży chemicznej. Nie podał jednak bliższych szczegółów.

Obecny na środowej konferencji prezes Boryszewa Adam Chełchowski dodał, że nie wyklucza w przyszłości przeprowadzenia przez połączony podmiot nowej emisji akcji, a pozyskane w ten sposób środki zostałyby wydane na inwestycje.

Chełchowski zaznaczył jednocześnie, że Boryszew będzie chciał zachować pakiet kontrolny Suwar.

Obecnie największym akcjonariuszem Suwar jest NFI Midas z 41,71 proc. Akcje własne stanowią 6,18 proc., a 52,11 proc. należy do pozostałych akcjonariuszy.

Tagi: brs, suw, mds, boryszew, suwary, midas, akcje, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz