Notowania

boryszew
19.11.2004 16:09

Boryszew i Bancroft w "grze" o Impexmetal

Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło Zakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych Boryszew SA oraz Bancroft UK Ltd do negocjacji w sprawie zakupu 31,5 proc. akcji Impexmetalu - poinformowało MSP w piątkowym komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ministerstwo Skarbu Państwa informuje, że 19 listopada 2004 roku podjęto decyzję o dopuszczeniu do wstępnych równoległych negocjacji w sprawie nabycia 31,50 proc. akcji spółki Impexmetal SA z siedzibą w Warszawie następujących podmiotów: Zakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych Boryszew SA oraz Bancroft UK Limited" - poinformowało MSP.

MSP podało, że oba podmioty złożyły 7 września 2004 propozycje wiążące warunków umowy zakupu akcji Impexmetalu.

W połowie października KPWiG cofnęła Boryszewowi zgodę na przekroczenie progu 33 proc. głosów na WZA Impexmetalu. Jednocześnie złożyła wtedy do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z przekroczeniem 10 proc. progu na WZA Impexmetalu i nabyciu go w terminie krótszym niż 90 dni, nie wskazała jednak bezpośrednio, że chodzi o przekroczenie tego progu przez Boryszew.

Boryszew informował później, że nigdy nie przekroczył progu 10 proc. głosów na WZA Impexmetalu.

Źródła bliskie KPWiG informowały wówczas PAP, że cofnięcie zezwolenia nie oznacza zakazu przejęcia pakietu od Skarbu Państwa, ale w przypadku przejęcia tych walorów, nie pozwoli spółce na wykonywanie prawa głosu z tych akcji.

Według wypowiedzi dla PAP źródeł w MSP z końca października wynikało, że MSP zamierza kontynuować proces sprzedaży akcji Impexmetalu i zakończyć go do grudnia tego roku.

Tagi: boryszew, impexmetal, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz