Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Boryszew planuje przejęcie spółki Hutmen

0
Podziel się:

Cena nabycia akcji w wezwaniu wyniesie prawdopodobnie 4,90 złotych za papier.

Boryszew planuje przejęcie spółki Hutmen
(Sjgh/Dreamstime)

Boryszew wraz ze spółkami z grupy planuje ogłosić w najbliższym czasie wezwanie na Hutmen, po cenie 4,9 zł za papier.

Boryszew, SPV Boryszew, Impex - Invest i Impexmetal będą chcieli kupić do 8.899.915 papierów Hutmenu, co razem z akcjami już posiadanymi przez podmioty zależne od Boryszewa spowoduje osiągnięcie poziomu 100 procent głosów na walnym zgromadzeniu Hutmenu.

Planowana cena nabycia akcji w wezwaniu wyniesie 4,90 zł za papier. W piątek na zamknięciu sesji kurs Hutmenu wyniósł 4,82 zł.

_ - Ogłoszenie wezwania nastąpi w związku z zamiarem przekroczenia 66 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu oraz w związku z zamiarem zniesienia dematerializacji akcji spółki Hutmen _ - napisano w raporcie.

Jednocześnie planowane jest _ niezwłoczne złożenie żądania zwołania Walnego Zgromadzenia Hutmenu i umieszczenia w porządku jego obrad uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji _.

_ - Powyższe oznacza, że w przypadku podjęcia przez Walne Zgromadzenie Hutmenu uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji spółki Hutmen i udzielenia zezwolenia przez Komisję Nadzoru Finansowego na przywrócenie akcjom formy dokumentu, akcje te zostaną wycofane z obrotu na rynku regulowanym _ - napisano w raporcie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)