Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boryszew sfinalizuje zakup spółek Maflow

0
Podziel się

Boryszew szacuje, że najpóźniej na przełomie września i października sfinalizuje zakup zagranicznych spółek z grupy Maflow, w tym firm we Włoszech, spółek z Chin, Brazylii i Japonii, a także zakładów Maflow we Francji i Hiszpanii.

Boryszew sfinalizuje zakup spółek Maflow
bEiblrQR

Spółka w przyszłym tygodniu planuje złożyć w KNF prospekt w związku z emisją akcji serii F - poinformowali na konferencji przedstawiciele Boryszewa.

Boryszew 6 lipca otrzymał zgodę na nabycie przedsiębiorstw należących do Grupy Maflow, w tym zakładów we Włoszech oraz spółek z Chin, Brazylii i Japonii.

_ Liczymy, że zakup tych spółek nastąpi we wrześniu _ - powiedziała na czwartkowej konferencji prezes Boryszewa, Małgorzata Iwanejko.

bEiblrQT

Wcześniej spółka informowała, że interesuje się także zakładami zlokalizowanymi w Hiszpanii i Francji.

_ Złożyliśmy wiążące oferty na spółki w Hiszpanii i Francji. W Hiszpanii wszystko jest dogadane, jesteśmy też po podpisaniu porozumienia ze związkami. We Francji procedura jest bardziej skomplikowana, przed nami są jeszcze negocjacje ze związkami zawodowymi _ - powiedział Piotr Wiśniewski, dyrektor zarządzający Elaną, oddziałem Boryszewa w Toruniu.

_ Szacujemy, że powinniśmy dopiąć wszystko na przełomie września i października _ - dodał.

Boryszew 10 sierpnia przejął, za niemal 74 mln zł, trzy polskie zakłady produkcyjne Maflow zlokalizowane w Tychach oraz Chełmku.

bEiblrQZ

Spółka informowała wcześniej, że wartość przejęcia wszystkich zakładów Maflow, w tym zagranicznych, wyniesie około 100 mln zł.

Zagraniczne spółki Maflow nie były brane pod uwagę przy sporządzaniu nowej, wyższej prognozy wyników Boryszewa na 2010 rok.

_ Zagraniczne podmioty są relatywnie małe w porównaniu do polskich. Oceniamy, że ich wyniki będą neutralne dla spółki _ - powiedział Wiśniewski.

W czwartek Boryszew poinformował o podniesieniu prognozy na 2010 rok dla grupy. Prognoza zysku operacyjnego została podwyższona do 189 mln zł, ze 144 mln zł poprzednio, a prognozę zysku netto do 121 mln zł, z 84 mln zł.

bEiblrRa

Natomiast prognoza skonsolidowanego EBITDA została podniesiona do 270 mln zł, z 224 mln zł poprzednio.

Spółka podała, że zmiana prognozy wyników za 2010 rok to efekt akwizycji zakładów Maflow Polska.

_ Jeśli chodzi o wyniki Boryszewa, na koniec pierwszego półrocza były one prawie w 100 proc. zgodne z budżetem _ - powiedziała Iwanejko.

Prezes poinformowała także, że spółka w przyszłym tygodniu złoży w KNF prospekt emisyjny, w związku z planowaną emisją akcji serii F.

bEiblrRb

Akcjonariusze w połowie sierpnia przegłosowali emisję 752,2 mln akcji serii F z prawem poboru. Proponowany dzień prawa poboru to 8 października.

Dotychczasowym akcjonariuszom spółki, na każdą jedną akcję, będzie przysługiwało jedno prawo poboru. Jedno prawo poboru uprawnia do objęcia dwóch akcji serii F.

Cena emisyjna akcji serii F została ustalona na poziomie wartości nominalnej, czyli 0,10 zł.

W 2009 roku Boryszew osiągnął 140 mln zł zysku operacyjnego, 216 mln zł EBITDA oraz 52 mln zysku netto.

bEiblrRu
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)