Notowania

brs
11.02.2011 16:16

Boryszew złożył wiążącą ofertę na zakup grupy SaarGummi

Spółka zalicza się do grona największych producentów systemów uszczelnień na świecie z około 20 proc. udziałem w światowym rynku uszczelek dynamicznych i statycznych dla rynku samochodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stangot/Dreamstime)

Firma Boryszew złożyła ofertę wiążącą na zakup aktywów przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej SaarGummi GmbH w upadłości, SaarGummi Deutschland GmbH w upadłości oraz udziałów w spółkach zależnych oraz joint ventures należących do SaarGummi GmbH.

_ Spółka zalicza się do grona największych producentów systemów uszczelnień na świecie z około 20 proc. udziałem w światowym rynku uszczelek dynamicznych i statycznych dla rynku samochodowego. Największymi klientami są producenci marek Volkswagen, BMW, Mercedes, Ford oraz Opel / General Motors i Porsche. Podstawowym rynkiem zbytu dla SaarGummi jest Europa. Niezależnie od tego, w ciągu ostatnich lat Spółka rozpoczęła działalność produkcyjną na rynkach rozwijających się, takich jak Brazylia, Rosja, Indie i Chiny (kraje BRIC) oraz w USA, Hiszpanii, Czechach i na Słowacji _ – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że udział dostaw poza rynkiem europejskim systematycznie rośnie, co jest związane z rozwojem rynku samochodowego krajów BRIC.

_ Przewaga technologiczna SaarGummi wynika zarówno z doskonałego zaplecza R&D oraz unikalnego na świecie systemu endless sealing, pozwalającego na podawanie uszczelek na linię produkcji samochodów w systemie ciągłym. Produkty Grupy znajdują również zastosowania w nowoczesnym budownictwie i aeronautyce, w tym w elementach promów kosmicznych NASA _ – podano dalej.

Grupa posiada 12 zakładów produkcyjnych (w tym 3 joint-venture) w: Niemczech, Brazylii, Czechach, Hiszpanii, USA, Chinach, Indiach, Rosji i na Słowacji, zatrudniających łącznie ponad 4 300 osób.

Korzyści wynikające z synergii pomiędzy SaarGummi a Grupą Maflow, przejętą przez Boryszew w 2010 roku, związane będą z obniżeniem kosztów produkcji komponentów gumowych przez wykorzystanie własnych mikserów, scalenie funkcji centralnych oraz poprawę warunków cenowych przy wspólnych zakupach surowców – czytamy dalej.

W styczniu Boryszew złożył ofertę niewiążącą na zakup tej grupy. Boryszew miał narastająco w I-III kw. 2010 roku 61,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 31,80 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2221,52 mln zł wobec 1626,12 mln zł.

Tagi: brs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz