Notowania

bre
08.06.2011 17:45

BRE Bank sprzedał wierzytelności dla Kruka

BRE Bank sprzedał za 97 mln zł firmie Kruk portfel wierzytelności zagrożonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

BRE Bank sprzedał za 97 mln zł firmie Kruk portfel wierzytelności zagrożonych. Spółka szacuje, że dzięki tej transakcji wynik brutto grupy za II kwartał może zwiększyć się o 86 mln zł. Sprzedany portfel obejmował kredyty detaliczne o łącznej wartości nominalnej 621 mln zł.

_ Szacunkowy, pozytywny wpływ transakcji na skonsolidowany wynik brutto Grupy BRE wyniesie 86 mln zł i zostanie zaliczony na poczet II kwartału 2011 r. Dzięki tej transakcji poprawi się również jakość portfela kredytów detalicznych BRE _ - napisano w komunikacie.

_ Przeprowadziliśmy analizę korzyści, które mogą wiązać się ze sprzedażą niektórych wierzytelności zagrożonych. Obecne otoczenie rynkowe sprzyja ogólnej poprawie jakości portfela kredytowego. Wpływa też pozytywnie na atrakcyjność przeprowadzenia takiej transakcji _ - poinformował cytowany w komunikacie Cezary Stypułkowski prezes BRE Banku.

Po pierwszym kwartale 2011 zysk netto grupy BRE Banku wyniósł 229,7 mln zł. Przychody z podstawowej działalności bankowej wzrosły rok do roku o 26 proc., do 714 mln zł. Na koniec marca Grupa BRE wypracowała 831,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 21 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Pion bankowości korporacyjnej i rynków finansowych wypracował w I kwartale 128,2 mln zł zysku brutto, co oznacza 159 proc. wzrost w relacji do I kwartału poprzedniego roku. Po pierwszym kwartale, bankowość detaliczna BRE Banku wypracowała ponad połowę dochodu grupy. Segment osiągnął zysk brutto na poziomie 186,3 mln zł, o ponad 70 proc. więcej niż w I kwartale 2010 r.

Tagi: bre, krk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz