Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BRE przedstawi strategię pod koniec stycznia

0
Podziel się:

BRE Bank podtrzymuje, że przedstawi trzyletnią strategię rozwoju pod koniec stycznia 2009 roku. Bank nie złożył oferty zakupu AIG Banku Polska.

BRE przedstawi strategię pod koniec stycznia
(PAP/Jacek Turczyk)

*BRE Bank podtrzymuje, że przedstawi trzyletnią strategię rozwoju pod koniec stycznia 2009 roku. Bank nie złożył oferty zakupu AIG Banku Polska - poinformował Mariusz Grendowicz, prezes BRE banku. *

_ Strategię przedstawimy 30 stycznia, w dniu opublikowania wyników za cały 2008 rok _ - powiedział Grendowicz.

Prezes poinformował, że w nowej strategii znajdą się cele na 2011 rok dotyczące oczekiwanego wskaźnika ROE, wskaźnika kosztów do dochodów, jednak raczej nie będzie zapisów wskazujących na politykę dywidendową.

Grendowicz poinformował, że w przeciwieństwie do słabego października, listopad przyniósł dynamiczny wzrost depozytów detalicznych.

_ W listopadzie mieliśmy przyrosty na takim samym poziomie, jak w miesiącach przed październikiem _ - powiedział Grendowicz. Dodał, że bank nie rezygnuje z planów ekspansji z modelem biznesowym mBanku, jednak na razie nie podejmuje decyzji w rej sprawie.

_ W chwili obecnej nie jest to dobry czas na jakiekolwiek start- up'y. Traktujemy to jako przeczekanie, a nie jak rezygnację _ - powiedział Grendowicz.

mBank podał w środę, że liczba jego klientów indywidualnych i biznesowych przekroczyła 2 miliony. Od początku 2008 roku mBanku pozyskał ponad 392 tys. klientów.

Prezes poinformował, że zarówno BRE, jak i Commerzbank nie złożyli oferty na zakup akcji AIG Bank Polska. W środę o złożeniu oferty informował PKO BP.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)