Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budimex wygrywa przetarg. Zarząd prognozuje zyski

Budimex przebuduje tory dla PKP za prawie pół miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Dariusz Blocher jest prezesem Budimeksu od 2009 roku.

Firma liczy na kolejne wygrywane przetargi. Szczególnie w obliczu spadających wyników.

Oferta Budimeksu, warta 478,97 mln zł netto, została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) - wynika z najnowszego komunikatu kolejowej spółki.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa torowisk wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59, na odcinku Rokietnica - Wronki. Mieści się on w ramach większego projektu obejmującego połączenia kolejowe między Poznaniem i Szczecinem.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że rozpoczęcie robót nastąpi następnego dnia po podpisaniu umowy przez wszystkie strony. Umowa zakłada ich zakończenie w ciągu kolejnych 22 miesięcy.

Prezes Budimexu liczy na kolejowe kontrakty

Kolejny duży przetarg wygrany przez Budimex daje szanse na poprawę wyników finansowych. Te w drugim kwartale uległy pogorszeniu. Zarząd spółki szacuje, że zysk netto całej grupy wyniósł 65 mln zł wobec blisko 110 mln zł rok wcześniej. Spadek jest więc rzędu 40 proc.

"Spadek skonsolidowanego wyniku netto wynika przede wszystkim ze spadku rentowności w segmencie budowlanym w efekcie wzrostu cen materiałów i usług podwykonawczych oraz braku odpowiedniej indeksacji cen przez zamawiających, jak również istotnego wzrostu kosztów logistyki na kontraktach infrastrukturalnych" - czytamy w uzasadnieniu władz Budimeksu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kolej, budimex, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2018

JohnI pt. wygrała najtańsza oferta :D Gdzie ucinamy koszty, a no tam gdzie najłatwiej na pracownikach :D Ten kto zaczyna pracę liczy na ciekawe CV :D - … Czytaj całość

11-07-2018

maslaki sprzedawca pepsicoli znowu bredzi

12-07-2018

jaAkcje idą w górę. Jest wiele możliwości inwestowania, ale każda z nich niesie za sobą groźbę utraty przynajmniej części pieniędzy. Słyszeliście o … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)