Notowania

bdl
27.10.2011 16:56

Budopol Wrocław chce się uniezależnić od właściciela

Budopol Wrocław chce, by w 2012 roku jego przychody wyniosły 200 mln zł. Spółka szacuje, że wartość projektów inwestycyjnych przewidzianych na 2012 i część 2013 roku, nie licząc kontraktów zewnętrznych, wyniesie około 250 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(endopack/iStockphoto)

*Budopol Wrocław chce, by w 2012 roku jego przychody wyniosły 200 mln zł. Spółka szacuje, że wartość projektów inwestycyjnych przewidzianych na 2012 i część 2013 roku, nie licząc kontraktów zewnętrznych, wyniesie około 250 mln zł. *

_ - Liczyliśmy na to, że w bieżącym roku wypracujemy 200 milionów złotych przychodów. Niestety nie uda nam się to. Nie pozyskaliśmy bowiem kontraktów zewnętrznych tak szybko, jak się spodziewaliśmy. Wpływ na to miało także przesunięcie projektów przez Ganta _ - poinformował prezes Budopolu, Mirosław Motyka.

_ - Mam nadzieję, że ten cel 200 mln zł przychodów uda nam się osiągnąć w przyszłym roku _ - dodał.

Budopol Wrocław zamierza uniezależnić się od Ganta, który był do tej pory wyłącznym odbiorcą spółki.

W III kwartale 2011 r. Budopol pozyskał swój pierwszy kontrakt zewnętrzny na budowę 123 mieszkań w ramach pierwszego etapu osiedla w Poznaniu. Inwestorem jest spółka Konimpex-Invest. Wartość kontraktu to 16,15 mln zł netto. Zakończenie prac przewidziane jest na IV kwartał 2012 roku.

_ - Chcemy pozyskiwać kontrakty poza Gantem. Zamierzamy znacznie zwiększyć udział kontraktów zewnętrznych w naszym portfelu _ - powiedział prezes spółki.

Prezes poinformował, że spółka chce pozyskać kolejny kontrakt zewnętrzny na obiekt medyczny pod Wrocławiem. Wartość tego zlecenia mogłaby wynieść ok. 20 mln zł.

Dodał, że Budopol obecnie realizuje kilka projektów wewnętrznych. Pierwszy etap osiedla przy ul. Sokołowskiej w Warszawie spółka planuje zakończyć w grudniu. Zakończenie prac w projektach _ Na Grobli _ oraz na ul. Karpiej w Poznaniu powinno nastąpić w lecie 2012 roku.

Spółce udało się też pozyskać projekt w Krakowie przy ul. Bochenka. Powstanie tam obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. Wartość kontraktu Budopol szacuje na ok. 60 mln zł. Zdaniem prezesa, podpisanie umowy może nastąpić na początku listopada.

Wśród projektów planowanych są: rozbudowa działki przy ul. Racławickiej, gdzie znajduje się siedziba spółki (rozpoczęcie w II kwartale 2012 r.) oraz realizacja pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowej przy ul. Skarbowców we Wrocławiu (początek robót w I połowie 2012 r.).

Spółka stara się też o pozyskanie nowych kontraktów.

_ - Drugi etap projektu przy ul. Sokołowskiej może ruszyć w drugim - trzecim kwartale 2012 roku. W drugim kwartale przewidziane jest też rozpoczęcie wartego ponad 50 mln zł projektu przy ul. Jana Kazimierza. W pierwszej połowie przyszłego roku powinien zostać uruchomiony trzeci etap Karpiej, który został wstrzymany przez inwestora ze względu na sprzedaż etapu drugiego. To projekt wart 30 mln zł _ - powiedział prezes.

Budopol planuje też wzmocnić pozycję w segmencie komercyjno-biurowym.

_ - Chcemy mocniej zaistnieć w segmencie komercyjnym i biurowym. Nie chcemy być tylko wykonawcą dla mieszkaniówki _ - powiedział Motyka.

W III kwartale 2011 r. Budopol Wrocław wygenerował 42,9 mln zł przychodów, 1,8 mln zł EBIT oraz 3 mln zł zysku netto.

Od początku roku spółka osiągnęła 121,4 mln zł przychodów, 9,8 mln zł EBIT oraz 12,7 mln zł zysku netto.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: bdl, gnt, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz