Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa bloków w Opolu ruszy z końcem lipca?

0
Podziel się:

Tego chce chce resort skarbu. Być może, że do inwestycji dołączy kolejny gracz.

Budowa bloków w Opolu ruszy z końcem lipca?
(Stefan Maszewski/Reporter)
bESJmcyJ

Ministerstwo Skarbu Państwa chce, aby do końca lipca nastąpiło formalne rozpoczęcie budowy nowych bloków w Elektrowni Opole. MSP nie wyklucza kapitałowego udziału w projekcie kolejnego podmiotu Skarbu Państwa - poinformował minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

_ - Na dziś formuła kooperacji między Kompanią Węglową a PGE zamknęła się listem intencyjnym. Spółki pracują teraz nad formułą kontraktu długoterminowego. Chcemy, aby do końca lipca nastąpiło formalne rozpoczęcie budowy, a ten list nas do tego przybliża _ - powiedział Karpiński.

Minister poinformował, że nie wykluczony jest kapitałowy udział w inwestycji innego podmiotu Skarbu Państwa._ - Nie wykluczam takiego udziału, ale musi to być oparte na zdrowych zasadach biznesowych _ - powiedział.

bESJmcyL

Pod koniec czerwca Kompania Węglowa i PGE podpisały list intencyjny o współpracy w sprawie projektu budowy bloków w Elektrowni Opole.

Wcześniej, w kwietniu, PGE wycofało się z inwestycji w nowe bloki w Elektrowni Opole, jako przyczynę podając ograniczenie opłacalności z powodu m.in. zmian na rynku energii. Kontynuowanie projektu nie przyniosłoby wzrostu wartości dla akcjonariuszy spółki - podawało wówczas PGE. Na początku czerwca premier Donald Tusk ogłosił, że rząd znajdzie środki i sposoby, by nowa elektrownia w Opolu powstała.

Rozbudowę należącej do PGE elektrowni Opole o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW za ponad 11,5 mld zł brutto miało zrealizować konsorcjum Rafako, Polimex Mostostal i Mostostal Warszawa.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bESJmczm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)