Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bush wierzy w plan ratunkowy. "Na efekty trzeba poczekać"

0
Podziel się:

Prezydent USA wierzy w poprawę sytuacji na giełdach.

Bush wierzy w plan ratunkowy. "Na efekty trzeba poczekać"
(PAP/EPA)

George Bush uważa, że poprawa sytuacji w Ameryce pozytywnie wpłynie na światowe rynki i sytuacje na giełdach.

Prezydent USA zapewnił, że plan ratunkowy został bardzo dokładnie przygotowany. Dodał również, że jest pewien jego sukcesu, jednak podkreślił, że na jego efekty będzie trzeba poczekać. Zdaniem Busha reforma systemu będzie przebiegała w stopniowo i nie da się odczuć jej skutków z dnia na dzień.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapewnił również, że jest w ciągłym kontakcie z przedstawicielami najbardziej uprzemysłowionych państw, które są członkami grupy G8. Dodał również, że przeprowadził serię rozmów z europejskimi przywódcami, aby uzgodnić wspólną strategię obrony przed kryzysem.

Według Georga Busha Stany Zjednoczone powinny skoncentrować się na uniezależnianiu się od konwencjonalnych źródeł energii. Jego zdaniem powinno zwiększyć się nakłady na alternatywne źródła energii, co pozytywnie wpłynęłoby na krajowe finanse i gospodarkę.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych rozpoczął wdrażanie pierwszego etapu planu ratunkowego dla amerykańskiego systemu bankowego.

Resort przedstawił wytyczne doradcom finansowym umożliwiające skuteczne przeciwdziałanie kryzysowi.

Uchwalony w ubiegły piątek plan ratunkowy przewiduje wykupienie od banków prywatnych nieściągalnych wierzytelności z tytułu udzielonych kredytów hipotecznych. Ma to przywrócić równowagę na rynku międzybankowym, co powinno zachęcić banki do pożyczania pieniędzy i w konsekwencji uratować gospodarkę przed recesją.

giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)