Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BWR wyemituje nowe akcje m.in. na zakup DM ProCapital

0
Podziel się:

Zarząd banku został upoważniony przez WZA do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ciągu trzech lat o kwotę nie większą niż 223.542.651 zł

Bank Współpracy Regionalnej SA (BWR) jeszcze w tym roku może przeprowadzić nową emisję akcji z przeznaczeniem na rozwój, m.in. zakup akcji Domu Maklerskiego ProCapital SA od Deutsche Bank Polska SA - podał prezes BWR SA.

'Nowa emisja jest możliwa w tym roku i ma służyć rozwojowi banku poprzez m.in. zakup 100 proc. akcji Domu Maklerskiego ProCapital SA od Deutsche Bank Polska SA, który zostanie włączony i uzupełni ofertę tworzonego na bazie BWR Deutsche Bank 24 (DB 24)' - powiedział prezes BWR Friedhelm Herb, podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie.

Zarząd banku został upoważniony przez WZA do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ciągu trzech lat o kwotę nie większą niż 223.542.651 zł, czyli nie więcej niż 3/4 kapitału zakładowego drogą nowej emisji akcji spółki.

'Planujemy, że DM ProCapital zostanie zakupiony do 1 lipca tego roku, tak aby Deutsche Bank 24 od początku działalności dysponował pełną ofertą finansową' - poinformował Herb.

Dodał, że DB 24 w momencie startu na początku lipca będzie dysponował siecią 44 placówek w całym kraju, należących obecnie do Banku Współpracy Regionalnej SA oraz Deutsche Bank Polska SA.

'W drugiej połowie roku planujemy otwarcie kolejnych nowych oddziałów' - dodał prezes BWR SA.

DB 24 będzie oferował usługi bankowe, inwestycyjne, maklerskie i ubezpieczeniowe również poprzez sieci agentów w całej Polsce, a także za pośrednictwem call-centers (centrów telefonicznych) oraz Internetu.

Prezes Herb, poinformował, że krakowski bank, który jeszcze ponad rok temu znajdował się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i był zarządzany przez zarząd komisaryczny, w pierwszym kwartale tego roku osiągnął zysk netto w wysokości 3,997 mln zł.

W analogicznym okresie zeszłego roku BWR wykazał stratę 1,679 mln zł.

W zeszłym roku inwestorem strategicznym spółki został Deutsche Bank Polska SA, który posiada obecnie 91,68 proc. akcji BWR SA.

Według zapowiedzi szefa banku, na koniec tego roku należy spodziewć się dodatniego wyniku finansowego.

'Dodatni wynik finansowy na początku tego roku jest pozytywnym sygnałem tym bardziej, że został on osiągnięty mimo silnej presji na marże spowodowanej konkurencją na rynku bankowym' - ocenił Herb.

Dodał, że w ciągu ostatnich miesięcy nastąpiła redukcja kosztów banku o około 20 proc. m.in. poprzez zmniejszenie zatrudnienia z 1300 do 870 pracowników.

'Proces ten będzie kontynuowany także w tym roku, ale najważniejsze kroki zakończą się już w kwietniu' - zapowiedział prezes.

Pan-europejski detaliczny DB 24 prowadzi działalność w Niemczech od września 1999 roku. W pierwszym kwartale tego roku rozpoczął działalność w Belgii, a w kolejnych miesiącach pojawi się w Polsce, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Portugalii.

Według planów na koniec tego roku bank będzie obsługiwał 11,1 mln klientów, przy udziale 21.000 tys. pracowników i poprzez sieć ponad 2000 oddziałów, a także dziewięciu call-centers oraz Internet.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)