Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bytom: Akcjonariusze zdecydują o emisji do 4,5 mln akcji

0
Podziel się

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odzieżowej spółki zwołane na 5 listopada podejmie decyzję w sprawie podwyższenia kapitałów maksymalnie do 50,5 mln zł.

Bytom: Akcjonariusze zdecydują o emisji do 4,5 mln akcji
bDAdoObp

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Zakładów Odzieżowych Bytom, zwołane na 5 listopada podejmie decyzję w sprawie podwyższenia kapitałów maksymalnie do 50,5 mln zł poprzez emisję nie więcej niż 4,5 mln akcji serii M po cenie 1,0 zł za akcję z wyłączeniem prawa dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Akcje serii M będą zaoferowane wybranym przez zarząd spółki inwestorom w ramach subskrypcji prywatnej, a przyjęciem tej oferty będzie podpisanie umowy o objęcie akcji.

_ - W interesie spółki wyłącza się w całości prawo dotychczasowych akcjonariuszy spółki do objęcia akcji serii M (prawo poboru). Akcjonariusze podzielają opinię zarządu spółki, że wyłączenie prawa poboru w stosunku do akcji serii M leży w interesie spółki _- podano w projektach uchwał na NWZ.

bDAdoObr

W wyniku emisji kapitał zakładowy ZO Bytom zostanie podwyższony o kwotę nie większą niż 4,5 mln zł tj. do kwoty nie większej niż 50,5 mln zł. Cena emisyjna akcji wynosi 1,00 zł.

Akcje serii M uczestniczą w dywidendzie na równi z dotychczas wyemitowanymi akcjami spółki począwszy od wypłaty z zysku za rok obrotowy 2009 r.

Bytom miał 7,85 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. 2009 roku wobec 3,76 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 55,80 mln zł wobec 58,95 mln zł rok wcześniej

bDAdoObS
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)